Zavrieť

Porady

Ďaňová kontrola

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či je možné, že daňová kontrola ma nevyzvala na vykonanie daňovej kontroly písomne, ale zavolala mi telefonicky, a tak mi to oznámila. Kontrola momentálne stále trvá / vypovedala som a boli spísané zápisnice/ale nedostala som protokol o ukončení a už mi došlo nové oznámenie o vykonaní daňovej kontroli / na tú istú firmu/, v ktorom sú náhodou také isté obdobia, ktoré kontrolovali už predtým.
Ďalej by som sa chcela opýtať, keď môj vtedajší dodávateľ z roku 2009 predaj v roku 2011 firmu a nie je k zastihnutiu, kontrolóri odo mňa žiadajú, aby som dokázala, že obchod nastal. Ja som sa s dodávateľom videla 1 x a potom sme komunikovali tel. a nestretávali sme sa pri každom objednaní tovaru. Šoféra nepoznám, nakoľko som nemala dôvod si od neho žiadať jeho údaje, ked mi pri preberaní tovaru odovzdal tovar , faktúru, dodací list a vyplatila som mu tovar na PPD. Pre mňa to bol normálne prebiehajúci obchod,nakoľko spolupracujeme s viacerými spol. a všade to takto prebieha. Kontrolori sa mi čudovali, že niekomu som vyplatila 2500 EUR za tovar. Ale veď som dostala doklady k tomu, že je to zaplatené a dodané a oni to spochybňujú. Aký je Vás názor. ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rdb je offline (nepripojený) rdb

    rdb
    Telefonicky vyzývajú na miestne zistovanie. Aspon u nas to tak vzdy bolo. Danovu kontrolu obvykle oznamili pisomne.
    .
    Pri tovare byva obvykle dokladom preberaci protokol, alebo podpisany dodaci listy. Navyse sa naklady daju dopkazat aj tak, ze su s nimi spojene vynosy pri predaji tovaru.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    laura84 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    chcela by som sa opýtať, či je možné, že daňová kontrola ma nevyzvala na vykonanie daňovej kontroly písomne, ale zavolala mi telefonicky, a tak mi to oznámila. Kontrola momentálne stále trvá / vypovedala som a boli spísané zápisnice/ale nedostala som protokol o ukončení a už mi došlo nové oznámenie o vykonaní daňovej kontroli / na tú istú firmu/, v ktorom sú náhodou také isté obdobia, ktoré kontrolovali už predtým.
    Ďalej by som sa chcela opýtať, keď môj vtedajší dodávateľ z roku 2009 predaj v roku 2011 firmu a nie je k zastihnutiu, kontrolóri odo mňa žiadajú, aby som dokázala, že obchod nastal. Ja som sa s dodávateľom videla 1 x a potom sme komunikovali tel. a nestretávali sme sa pri každom objednaní tovaru. Šoféra nepoznám, nakoľko som nemala dôvod si od neho žiadať jeho údaje, ked mi pri preberaní tovaru odovzdal tovar , faktúru, dodací list a vyplatila som mu tovar na PPD. Pre mňa to bol normálne prebiehajúci obchod,nakoľko spolupracujeme s viacerými spol. a všade to takto prebieha. Kontrolori sa mi čudovali, že niekomu som vyplatila 2500 EUR za tovar. Ale veď som dostala doklady k tomu, že je to zaplatené a dodané a oni to spochybňujú. Aký je Vás názor. ďakujem pekne.
    1. "kontrola" - pravdepodobne miestne zisťovanie. - nie je to kontrola v pravom zmysle slova, neoznamuje sa písomne.

    Daňová kontrola sa musí oznámiť písomne ( § 15/2 zák. 511/1992Zz)
    Výnimku z tohoto pravidla stanovuje §15/3 toho istého zákona.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.