Zavrieť

Porady

Pôžička od konateľa

Potrebovala by som poradiť.
Konateľ má vo firme pôžičku, ktorú vkladal priebežne v SKK.
Teraz však potrebuje peniaze, ale nie SKK, ale EURá, ktoré potrebuje v druhej firme na úhradu stroja zo zahraničia.
Môžem mu urobiť vratku pôžičky v EURách prepočítanú kurzom NBS v deň vrátania, alebo to musí byť zrealizované v SKK, teda v tej istej mene, ako bolo požičané?
Viete mi v tom niekto poradiť? Vďaka!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Podľa mňa to kľudne môžeš vrátiť v EURách - len by som určite dala inú analytiku.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Áno môžeš to vrátiť aj v EUR, prepočítaným kurzom NBS, prípadne kurzom banky, kde máš tento bank.účet vedený. Analytiku by som nedávala inú, môj názor-vraciaš mu záväzok voči nemu. Prípadne si napíš nejaký zápis o záväzku voči nemu v korunách a jeho vyplatenie v EUR, daj jeho podpis na schválenie a tým by som považovala záväzok za vyrovnaný.

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Mala som veľa takých prípadov. Riešila som to priamo v zmluve o pôžičke, že sa vráti v SK alebo EUR (kurzom NBS stred ku dňu úhrady). Prešlo to aj cez veľmi prísnych audítorov.

    Pôžička od konateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.