Zavrieť

Porady

DPH a MV

Ak sa firmé auto používa na súkromné účely ovplvyvňuje to nejak DPH.
Zamestnanec /obchodný zástupca/ používa takéto auto na súkromné km.
Rozpočítava sa aj náklad na opravu auta, dial.známka a pod.?
Naposledy upravil Dav : 06.09.11 at 06:33
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mona Lisa Pozri príspevok
    Ak sa firmé auto používa na súkromné účely ovplvyvňuje to nejak DPH.
    Zamestnanec /obchodný zástupca/ používa takéto auto na súkromné km.
    Rozpočítava sa aj náklad na opravu auta, dial.známka a pod.?
    Nie, dph to neovplyvňuje. Ani náklady na jeho používanie v súvislosti s podnikaním sa nerozpočítavajú. Ak používa MV aj na podnikanie aj na súkromné účely, mal by to zdaňovať,(ako nepeň. príjem) teda konkrétne 1% OC za každý mesiac takéhoto používania.

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, dph to neovplyvňuje. Ani náklady na jeho používanie v súvislosti s podnikaním sa nerozpočítavajú. Ak používa MV aj na podnikanie aj na súkromné účely, mal by to zdaňovať,(ako nepeň. príjem) teda konkrétne 1% OC za každý mesiac takéhoto používania.

    A čo sa týka najazdených súkromných km? Tie by mali tiež spadať do dane?..

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Mona Lisa Pozri príspevok
    A čo sa týka najazdených súkromných km? Tie by mali tiež spadať do dane?..
    za najazdené súkromné km, mu treba vypočítať, podľa spotreby a ceny PHM, koľko má firme zaplatiť, alebo mu priamo strhnúť z čistej mzdy. Avšak pozor, tu už treba aj DPH (máš ju na výstupe). Predpis: 335/648,343 , úhrada 331 alebo 211/335

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Tweety Pozri príspevok
    Nie, dph to neovplyvňuje. Ani náklady na jeho používanie v súvislosti s podnikaním sa nerozpočítavajú. Ak používa MV aj na podnikanie aj na súkromné účely, mal by to zdaňovať,(ako nepeň. príjem) teda konkrétne 1% OC za každý mesiac takéhoto používania.
    doplním: od 1.1.2011 tento nepeňažný príjem ide aj do VZ - odvody do SP a ZP

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    tictac7 Pozri príspevok
    doplním: od 1.1.2011 tento nepeňažný príjem ide aj do VZ - odvody do SP a ZP

    Ale aj pri 1% z OC sa počíta dan, odvod SP A ZP.

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    tictac7 Pozri príspevok
    za najazdené súkromné km, mu treba vypočítať, podľa spotreby a ceny PHM, koľko má firme zaplatiť, alebo mu priamo strhnúť z čistej mzdy. Avšak pozor, tu už treba aj DPH (máš ju na výstupe). Predpis: 335/648,343 , úhrada 331 alebo 211/335
    ešte poprosím o paragraf zo zakoan o DPH, kde by som si to prečítala. ak to vieš budem rada ked mi tuto informaciu posunies.
    Dakujem.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Mona Lisa Pozri príspevok
    ešte poprosím o paragraf zo zakoan o DPH, kde by som si to prečítala. ak to vieš budem rada ked mi tuto informaciu posunies.
    Dakujem.
    akože nechce sa mi hľadať v zákone, ale je to normálne zdaniteľné plnenie. Veď aj DPH pri nákupe PHM si si uplatnila na vstupe, tak toto máš ako pri predaji, nemôžeš ich poskytnúť bez DPH. Nikde v oslobodeniach to predsa nie je, teda logicky DPH odviesť treba. Minulý mesiac som mala kontrolu na DPH a nemali žiadne výhrady, že by tam DPH nemala byť....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.