Zavrieť

Porady

Sociálka-taká technická otázka

Dobrý deň, mala by som len takú malú technickú otázku. Podnikateľ má prevádzku asi 150km vzdialenú od svojej adresy na ŽL, čiže ide poštou posielam RFLO a RLzam.(čiže človeka,ktorého ide zamestnať),pošlem to samozrejme dopodučene a priložím kópiu ŽL. Môžem to poslať spolu v jednej obálke. Len ma uistite, že je to tak. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    KatarinaNR Pozri príspevok
    Ešte by som sa opýtala,viem že je tu taká téma, nemala som ešte čas si ju preštudovať, len som chcela čo potrebujem k tej elektronickej komunikácií so sociálkou? ďakujem.
    Všetko nájdeš tu:
    https://esluzby.socpoist.sk/ezuf/log...BpB!1528930688

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    VieraPopluharova, mzdarka renca, Tamila, drobeceva, blondy, Mária27
    6

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    logo
    EKIP s.r.o. "účtovná kancelária"
    Môže to tak byť. Len upozorním na info zo SP - elektronické zasielanie údajov, ak bude mať len jedného zamestnanca, musí už komunikovať z SP elektronicky (od 1.12.2011)
    http://www.socpoist.sk/aktuality-zam...by/1755s46522c

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    rodina1, drobeceva, Tamila, mzdarka renca, VieraPopluharova
    5

    VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

    VieraPopluharova
    KatarinaNR Pozri príspevok
    Dobrý deň, mala by som len takú malú technickú otázku. Podnikateľ má prevádzku asi 150km vzdialenú od svojej adresy na ŽL, čiže ide poštou posielam RFLO a RLzam.(čiže človeka,ktorého ide zamestnať),pošlem to samozrejme dopodučene a priložím kópiu ŽL. Môžem to poslať spolu v jednej obálke. Len ma uistite, že je to tak. Ďakujem.
    Ja osobne by som to poslala RFLO doporučene v jednej obalke - mám doklad o podaní RFLO.
    V 2-hej obálke by som poslala RLzamestnávateľa+ ŽL, opäť mám samostatné potvrdenie o zaslaní.
    Stáva sa, že ak pošleš v jednej obalke všetko, môžu Ti tvrdiť, že tam ta alebo oná príloha nebola, i keď ju v zasielacom liste budeš citovať.
    Tieto veci dokonca posielam doporučene s návratkou, kde si dávam č. zasielacieho listu a predmet čo bolo v obalke.

    I keď samozrejme je i tá možnosť podať to spolu a nič sa nestane a bude všetko v poriadku.

    blondy je offline (nepripojený) blondy

    iwa blondy
    ešte ma napadlo, ak to dá do jednej obálky, môže k tomu napísať sprievodný list, že čo vlastne v tej obálke posiela.

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    Ešte by som sa opýtala,viem že je tu taká téma, nemala som ešte čas si ju preštudovať, len som chcela čo potrebujem k tej elektronickej komunikácií so sociálkou? ďakujem.

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    Ešte by som spätne poprosila o radu. Zaslala som ako ste písali. RLzamestnávateľa+ŽL a RLFO, volala mi pani zo sociálky, že k tomu treba priložiť dohodu, kedže sa jedná o hododára, tak by ma zaujímalo, vždy pri RLFO je treba posielať kópiu či už zmluvy alebo dohody? ako to je potom pri elektronickom zasielaní RLFO? Oba registračné listy som zasielala minulý týždeň v utorok doobeda, s tým, že v piatok mi dohodárka nastupovala, pani zo sociálky mi povedala, že mi to bez tej dohody nemôže zaregistrovať, hrozí tu pokuta? ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KatarinaNR Pozri príspevok
    Ešte by som spätne poprosila o radu. Zaslala som ako ste písali. RLzamestnávateľa+ŽL a RLFO, volala mi pani zo sociálky, že k tomu treba priložiť dohodu, kedže sa jedná o hododára, tak by ma zaujímalo, vždy pri RLFO je treba posielať kópiu či už zmluvy alebo dohody? ako to je potom pri elektronickom zasielaní RLFO? Oba registračné listy som zasielala minulý týždeň v utorok doobeda, s tým, že v piatok mi dohodárka nastupovala, pani zo sociálky mi povedala, že mi to bez tej dohody nemôže zaregistrovať, hrozí tu pokuta? ďakujem
    Zmluva alebo dohoda nie je ani súčasťou, ani prílohou RLFO. Do SP sa zamestnanec, alebo dohodár hlási len cez RLFO.

    KatarinaNR je offline (nepripojený) KatarinaNR

    KatarinaNR
    tiež som si myslela, ale ako píšem, volala mi, že som nepripojila dohodu, že ju mám poslať preskenovanú. jedná sa o prvého zamestnanca u konkrétneho zamestnávateľa. Takže pre iné razy stačí len RLFO a hotovo, či už v písomnej forme alebo elektronickej.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KatarinaNR Pozri príspevok
    tiež som si myslela, ale ako píšem, volala mi, že som nepripojila dohodu, že ju mám poslať preskenovanú. jedná sa o prvého zamestnanca u konkrétneho zamestnávateľa. Takže pre iné razy stačí len RLFO a hotovo, či už v písomnej forme alebo elektronickej.
    Aj pre tento raz. Nevidím dôvod na zasielanie dohody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.