Zavrieť

Porady

benzin do nakladov

ako to je s benzinom do nakladov ked kupil auto na firmu od osoby je na to kupno predajna zmluva v10.10. ale prehlasil ho az po mesiaci a zaplatil aj cestnu dan...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    foxyman je offline (nepripojený) foxyman

    foxyman
    Podla mna ked ho prehlasil az po mesiaci, tak dovtedy vlastne ani "nebolo jeho" u policie aj u danoveho uradu, takze asi az po mesiaci.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    foxyman
    Podla mna ked ho prehlasil az po mesiaci, tak dovtedy vlastne ani "nebolo jeho" u policie aj u danoveho uradu, takze asi az po mesiaci.



    Ja osobne by som ho na základe KPZ , odovzdávacieho a preberacieho protokolu dala do užívania firmy, veď ešte malo aj k tomu značku , čiže používať si ho mohol . Doklady máš všetky , myslím , že treba to hodnotiť inak ako s autom novým , lebo to by si mal používať s pridelením ŠPZ . Prevoznú značku používať dlho aj tak nemôžeš . Cestnú daň by som počítala odo dňa užívania - prevzatia vozidla na základe KPZ .
    PHM by som účtovala tiež odo dňa začatia užívania .

    Asi takto by som postupovala ja .
    Naposledy upravil Zita5 : 19.01.06 at 13:27

    Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

    Klára2
    Ja by som dávala PHM do nákladov od momentu, kedy bola zaplatená cestná daň, presnejšie za aký čas bola zaklatená. Pokiaľ len za 12/2005, tak od 1.12. by som začala uplatňovať výdavky za nákup PHM

    Heleč je offline (nepripojený) Heleč

    Heleč
    A peniaze za auto by si účtoval kedy foxyman? Keď bolo zaplatené,čiže dátum na zmluve a odovzdávajúcom protokole.
    Ja by som postupovala ako Zita

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.