Zavrieť

Porady

Kupa/predaj pozemku a DPH

Chcem Vas poprosit o radu, resp. uistenie o vystavení/nevystavení DPH.
Predavame budovu, je 10r. po kolaudacii, ale kedze sme ju rekonstruovali a uplatnovali si odpocty DPH rozhodli sme sa ju predat v rezime s DPH.
Dalej predavame pozemky, nadobudnute pred 10r. od sukromnych osob bez DPH:
- zastavene plochy a nádvoria - je to presne len parcela pod budovou vyssie uvedenou, ani meter viac,
- trvale travne porasty - susediace parcely s budovou, budova na nich nestoji.
A tu mam dilemu - mozem predat vsetky pozemky bez DPH (to by som radsej), alebo parcelu na ktorej stavba stoji musim predat v rovnakom rezime ako budovu, teda s DPH. Bude mat odberatel pravo na vratenie DPH z pozemku(ak bude predany s DPH) ? Aj to je pre mna dolezite!
Faktury budu vystavene zvlast na budovu +- pozemok? s DPH a zvlast na pozemky bez DPH .
Ak budete mat chvilku, velmi by ste mi pomohli ak mi napisete vas nazor.
Vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Mima P. Pozri príspevok
    Chcem Vas poprosit o radu, resp. uistenie o vystavení/nevystavení DPH.
    Predavame budovu, je 10r. po kolaudacii, ale kedze sme ju rekonstruovali a uplatnovali si odpocty DPH rozhodli sme sa ju predat v rezime s DPH.
    Dalej predavame pozemky, nadobudnute pred 10r. od sukromnych osob bez DPH:
    - zastavene plochy a nádvoria - je to presne len parcela pod budovou vyssie uvedenou, ani meter viac, s dph ako stavba
    - trvale travne porasty - susediace parcely s budovou, budova na nich nestoji. ide o to či sú považované za stavebné pozemky alebo nie. ak áno - s dph. ak nie - bez dph (definícia stavebného pozemku: § 43h stavebného zákona)
    A tu mam dilemu - mozem predat vsetky pozemky bez DPH (to by som radsej), alebo parcelu na ktorej stavba stoji musim predat v rovnakom rezime ako budovu, teda s DPH. Bude mat odberatel pravo na vratenie DPH z pozemku(ak bude predany s DPH) ? Aj to je pre mna dolezite!
    Faktury budu vystavene zvlast na budovu +- pozemok? s DPH a zvlast na pozemky bez DPH .
    Ak budete mat chvilku, velmi by ste mi pomohli ak mi napisete vas nazor.
    Vopred dakujem.
    v texte

    Kupa/predaj pozemku a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.