Zavrieť

Porady

DPH a zdravotnícke zariadenie

S. r. o. prevádzkajúca zdravotnícke zariadenie sa prihlásila za platiteľa DPH v októbri 2005, pretože bude zároveň kupovať a predávať tovar. Do 31. 12. 2005 sa nákup a predaj tovaru neuskutočnil. Sú fakturované iba výkony za zdravotnícku starostlivosť, ktoré v DPH patria do riadku 06. Keďže v riadku 01 nemá žiadne zdaniteľné obchody, neviem si rady ako by som mala vypočítať koeficient, alebo určiť len predpokladaný podľa toho ako sa budú uskutočňovať obchody s tovarom?
Je to zrozumiteľne napísané?
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    bepo
    Koeficient sa určí odhadom podľa predpokladaných výnosov
    Ja by som to videla takto, možno sa mýlim:
    Oni keď sa stali platiteľ v roku 2005 tak vtedy pri registráci si určovali predbežný koeficient. S DU sa na nejakom asi dohodli.
    No a teraz by v roku 2006 mali používať koeficient z roku 2005.

    V prípade, že platí, čo napísal bepo, treba si ale nový K odobriť so správcom.

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Ak mali len oslobodené plnenia tak mali koeficient 0,teraz im pribudnú neoslobodené plnenia kde si vypočítajú koeficient odhadom a ten samozrejme oznámia DU na odsúhlasenie.

    kaktusy je offline (nepripojený) kaktusy

    kaktusy
    Tak ako hovoríš, Bepo. Koeficient 0 a odhadom musím oznámiť na DÚ nový K na rok 2006.
    Ďakujem za názor.

    DPH a zdravotnícke zariadenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.