Zavrieť

Porady

Auto a zivnost

Ospravedlnujem sa, ked sa to tu uz preberalo, ale ani v prehladavani diskusie som nenasiel jednoznacnu odpoved na moju otazku.

Musim platit dan z mot.vozidla, ked nebudem nikde uctovat vydavky za auto? Auto budem pouzivat na cesty, ale uplatnovat si budem pausalne vydavky.

Pretoze ked sa to tak vezme, tak na cestu mozem pouzit hocico, vlak, bus,... A kedze nevediem uctovnictvo, tak nedokladujem ani cesty.

Velmi pekne dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

    Erika-ežka
    Keď si budeš uplatňovať paušálne výdavky, tak budeš zbytočne platiť daň, lebo všetky tvoje výdavky budú v "paušálnych výdavkoch" okrem poistného - SP,ZP. Ale účtovníctvo si viesť musíš.
    PS: Ak si prihlásený ako platiteľ dane z mot.vozidiel na DÚ, tak sa musíš odhlásiť.
    Monika Kováčová
    Daň z motorových vozidiel sa platí, pokiaľ ho má živnostník zaradené v obchodnom majetku a uplatňuje si výdavky na údržbu vozidla, PHM atď. ale aj vtedy ak živnostník chce uplatniť paušálnu náhradu za používanie súkromného vozidla na podnikanie. Ak máte percentuálne výdavky, v týchto sú zahrnuté aj výdavky na cesty. Nevidím dôvod, prečo by som sa priznávala k dani z MV.

    bikerkiri je offline (nepripojený) bikerkiri

    bikerkiri
    Hmm, takze ak si budem uplatnovat pausalne vydavky, aj tak musim viest uctovnictvo? MOzno sa pytam trochu blbo, ale na take veci ja niesom, som technicky typ :-)))
    Monika Kováčová
    Vedie sa evidencia príjmov. T.j. faktúry, bankové výpisy, doklady o zaplatení odvodov.
    Účtovníctvo viesť netreba, výdavky sú percentuálne, dokonca sa neprikladajú ani výkazy o majetku a záväzkoch a výkazy o príjmoch a výdavkoch.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.