Zavrieť

Porady

Skupina EURO 3

Naozaj ste si nikto neuplatnili daň pre skupinu EURO 3.Všetky nové autá musia spĺňať už pri predaji v roku 2005 skupinu EURO3. Tak ako ste postupovali. Nikto nemá usmernenie z DÚ??????Má to niekto zapísané v techničáku???????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Všetky nové autá vyrobené v roku 2005 musia spĺňať EURO 3 už pri predajcovi inak by nemohli byť na predávané. Na DÚ mi povedali že to musí byť uvedené v technickom a predajca tvrdil že tieto údaje sa nezapisujú v technickom. Tak ako mám odôvodniť sadzbu pre EURO 3 ktorá je o cca 1000Sk nižšia v posudzovanej skupine???????????? Nikto nekúpil nové nákladné auto na podnikanie??????????

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Ak máš na mysli daň z motorových vozidiel, v nariadení zo samosprávneho kraja som sa nikde nedočítala o menších sadzbách na EURO 3. Môžeš prosím Ťa napísať, kde sa o tomto píše? Asi mi niečo ušlo, auta sme v roku 2005 kupovali a ešte k tomu s EURO 3.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Neviem či sme sa pochopili asi sa vyjadrujem nejasne. Zakúlipi sme nákladné auto a pri daňovom priznaní k dani z motorových vozidiel sme odviedli v skupine od 2-4 ton najvyššiu sadzbu dane /5600 v našom kraji/. A teraz dodatočne zistením od predajcu podávam dodatočné daň priznanie pre skupinu EURO 3 /4500/.Len potrebujem vedieť či to má niekto zapísané v technickom lebo my to nemáme.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    A to už ste všetci pracujúci zodpovední doma čičo???Rosemary táák. Neodpovie nik?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Ninna
    Neviem či sme sa pochopili asi sa vyjadrujem nejasne. Zakúlipi sme nákladné auto a pri daňovom priznaní k dani z motorových vozidiel sme odviedli v skupine od 2-4 ton najvyššiu sadzbu dane /5600 v našom kraji/. A teraz dodatočne zistením od predajcu podávam dodatočné daň priznanie pre skupinu EURO 3 /4500/.Len potrebujem vedieť či to má niekto zapísané v technickom lebo my to nemáme.
    Na tvojom mieste požiadala by som predajcu o písomné stanovisko a potom by som to skúsila dať zapísať do TP (ak je nevyhnutné aby to tam bolo uvedené).

    Je to príliš špecifická otázka aby ti účtovníčky behom krátkeho času odpovedali .

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Len ma natom zaráža že predajca tvrdí jedno a daňováci si melú svoje. Či je niekto písomne oboznámený stanoviskom alebo usmernením z DÚ. Ja len telefonicky z DÚ. A dá sa to vôbec zapísať do technického preukazu?

    rosemary je offline (nepripojený) rosemary

    rosemary
    Ninka, ja som zisťovala u našich dopravákov, údajne k autu, ktoré má EURO 3
    dáva výrobca certifikát. To by bol dosť dobrý doklad na uplatnenie zľavy, nie? Ja som bohužiaľ v našom krajskom nariadení / TT / túto možnosť nenašla. Alebo neviem čítať medzi riadkami?

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Ani predajca k nášmu automobilu po telefonickom hovore mi nevedel predložiť certifikát. Tvrdil že nové auto musí spĺňať túto kategóriu EURO 3. Tak už som odoslala dodatočné priznanie a v prípade kontroly to budem tvrdiť aj ja. To je ten nesúlad v našom štáte. A potom hold buď múdra a obhajuj sa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.