Zavrieť

Porady

výpoveď zo strany zamestnanca

Dobrý de§, potrebovala by som poradiť, ako je to po novom.

1.Chcela by som dať výpoveď v práci, mám odrobené 2,5 roka, mám nárok na podporu?

2. Výpoveď by som chcela dať k zajtrajšiemu dňu. Musím absolvovať výpovednú dobu, alebo si môžem vybrať 2mesačné odstupné?

3. Je možné, že ak si vyberiem 2 mesačné odstupné, skončiť v práci od 1.11.2011?


Veľmi pekne Vám Ďakujem.


JF
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Janeka Pozri príspevok
    prepacte ze sa tak hlupo pytam, ale predmetom dane z prijmu to znamena ze sa nezdanuje? som v tomto obore uplny laik.
    Podpora v nezamestnanosti sa nezdaňuje. Dostaneš % z denného vymeriavacieho základu (nepíšem koľko %, nakoľko sa to bude meniť) za každý kalendárny deň v mesiaci.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janeka Pozri príspevok
    Dobrý de§, potrebovala by som poradiť, ako je to po novom.

    1.Chcela by som dať výpoveď v práci, mám odrobené 2,5 roka, mám nárok na podporu?

    2. Výpoveď by som chcela dať k zajtrajšiemu dňu. Musím absolvovať výpovednú dobu, alebo si môžem vybrať 2mesačné odstupné?

    3. Je možné, že ak si vyberiem 2 mesačné odstupné, skončiť v práci od 1.11.2011?


    Veľmi pekne Vám Ďakujem.


    JF
    AK máš odpracovaných 2,5 roka, a predtým si nebola na podpore, tak nárok určite máš. A k druhej otázke, kedže si dala výpoveĎ Ty, nárok na dostupné nemáš. Kedže VD je dvojmesačná,(začne plynúť 1.11.) tvoj PP skončí 31.12.2011.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janeka Pozri príspevok
    prepacte ze sa tak hlupo pytam, ale predmetom dane z prijmu to znamena ze sa nezdanuje? som v tomto obore uplny laik.
    AK je niečo predmetom dane, tak sa zdaňuje, ak nie je, tak sa nezdaňuje, to znamená, že prípadnú dávku neuvádzaš do DP, ani nezdaňuješ.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Janeka Pozri príspevok
    Dobrý de§, potrebovala by som poradiť, ako je to po novom.

    1.Chcela by som dať výpoveď v práci, mám odrobené 2,5 roka, mám nárok na podporu?

    2. Výpoveď by som chcela dať k zajtrajšiemu dňu. Musím absolvovať výpovednú dobu, alebo si môžem vybrať 2mesačné odstupné?

    3. Je možné, že ak si vyberiem 2 mesačné odstupné, skončiť v práci od 1.11.2011?


    Veľmi pekne Vám Ďakujem.


    JF
    Kedy si naposledy poberala dávku v nezamestnanosti ?
    Nárok na odstupné máš len v prípade, ak dostaneš výpoveď od zamestnávatela.
    Ak dáva výpoveď zamestnanec, plynie mu výpovedná doba, pokial sa nedohodneš na ukončení prac.pomeru dohodou.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Ešte doplním Majku (Tweety), ak by si chcela v zamestnaní skončiť skôr, môžeš navrhnúť zamestnávateľovi Dohodu o ukončení PP v zmysle § 60 ZP. Upozorňujem však, že s touto dohodou musí zamestnávateľ súhlasiť.
    Ak by nesúhlasil, zostáva ti len podať výpoveď. Ostatné platí, ako napísala Majka.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Janeka Pozri príspevok
    zatial som na podpore nebola nikdy. no na dohodu ma urcite nepustia, budem musiet prezit vypovednu dobu. dakujem za info.
    Splňaš podmienku 730 dní poistenia v nezamestnanosti, vznikne ti nárok na dávku v nezamestnanosti. Keďže registrovať sa budeš až po skončení výpovednej doby po 1.1.2012 - ak bude schválená novela zákona, výplata dávky v nezamestnanosti bude podľa nových podmienok.

    Janeka je offline (nepripojený) Janeka

    Janeka
    zatial som na podpore nebola nikdy. no na dohodu ma urcite nepustia, budem musiet prezit vypovednu dobu. dakujem za info.

    Janeka je offline (nepripojený) Janeka

    Janeka
    dobre a este by som sa chcela opytat, podpora sa vypocitava z priemerneho hrubeho platu za posledne dva roky. z toho 60 %, to sa este zdanuje potom ano? viem si to vyratat aj sama ako by mi to vyslo?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Janeka Pozri príspevok
    dobre a este by som sa chcela opytat, podpora sa vypocitava z priemerneho hrubeho platu za posledne dva roky. z toho 60 %, to sa este zdanuje potom ano? viem si to vyratat aj sama ako by mi to vyslo?
    do 31.12.2011 je dávka v nezamestnanosti 50 % denného vymer.základu (spravidla hrubej mzdy). Počíta sa za kal. dni. Nie je predmetom dane z príjmu.

    veľmi zjednodušený výpočet (ak si nebola na PN).
    Súčet hrubej mzdy za posledných 24 mesiacov / počet kal. dní. Z toho dávka v nezamestnanosti (za celý mesiac) 50 %. x počet kal. dní v mesiaci.
    Naposledy upravil veronikasad : 06.10.11 at 07:51

    Janeka je offline (nepripojený) Janeka

    Janeka
    prepacte ze sa tak hlupo pytam, ale predmetom dane z prijmu to znamena ze sa nezdanuje? som v tomto obore uplny laik.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Janeka Pozri príspevok
    prepacte ze sa tak hlupo pytam, ale predmetom dane z prijmu to znamena ze sa nezdanuje? som v tomto obore uplny laik.
    ano, je to čistá mzda.

    Janeka je offline (nepripojený) Janeka

    Janeka
    aha no vyborne. a ešte posledná otázka, dohodli sme sa na výpovedi k 15.12.2011, čiže ak sa hneď na nasledujúci deň nahlásim na úrd práce, dostanem podporu podľa starého výpočtu, alebo už podľa nového?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.