Zavrieť

Porady

vypoved zo strany zamestnanca

ahojte,
potreboval by som poradit - potrebujem co najskor ukoncit svoje sucasne zamestnanie. podal som k 30.9. vypoved podla par. 61 zakonnika prace ako "poistku", problem je vsak ten, ze zamestnavatel nevyzera velmi nakloneny nejakej dohode o odchode v skorsom termine. je nejaka sanca, ako by som to mohol docielit? myslim napriklad nieco ako vybratie dovolenky (za cely rok som cerpal iba 4 dni), alebo nieco podobne.. moze mi zamestnavatel odmietnut umoznit vycerpat dovolenku a "prinutit" ma pracovat este 2 mesiace a potom mi ju preplatit? vopred dakujem za vsetky napady
mato
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Môže sa stať aj to, že Ti dovolenku čerpať neumožní, nakoľko čerpanie celej výmeru dovolenky určuje zamestnávateľ. Ak jednoducho do roboty nenastúpiš, bude Ti písať absenciu a postupne Ti dovolenku bude krátiť, čiže prídeš aj o peniaze za nevyčerpanú dovolenku /normálne by Ti ju pri odchode preplatil/ a ak Ti bude vedieť vyčísliť škodu, ktorú si mu absenciami spôsobil, tak bude od Teba žiadať ešte i náhradu škody. /nestáva sa to úplne bežne, aspoň ja nemám také skúsenosti, ale môže sa stať aj to/.

    monika-s je offline (nepripojený) monika-s

    monika-s
    Prikláňam sa k názoru Luby. Zamesnávateľ má možnosť uplatniť 2-mesačnú výpovednú dobu a tiež som sa už stretla s názorom o "náhrade škody". Skús radšej ešte nejaký pokus o dohodu.

    vypoved zo strany zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.