Zavrieť

Porady

cesťák a DPH

Minulý týždeň som dávala dotaz ohľadne toho, či si môžem uplatniť DPH z dokladov, ktoré sú súčasťou cesťáku /samozrejme musia mať všetky náležitosti, týka sa to aj ubytovania, parkovného/. Väčšina z Vás mi dala odpoveď, že nie. Dala som dotaz na DR SR a tí mi odpovedali, že môžem. Prikladám ich odpoveď,ak sa mo to podarí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mončika je offline (nepripojený) mončika

    mončika
    Ja by som to rada prilepila k pôvodnej téme, ale nejako mi to nejde.
    Okrem toho si myslím, že väčšina poraďákov sa zhodla na tom, že pokiaľ sú takéto doklady pri cesťáku, nemôžem si z nich uplatniť DPH.

    Idiotka je offline (nepripojený) Idiotka

    Idiotka
    X rokov dozadu som tvrdila to isté - vo veci cestovného príkazu zamestnanca, ale nemala som úspech....bolo a je to v zákone.
    Vďaka za príjemné zadosťučinenie...

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    V téme v sekcii DPH
    "príjmový pokl.doklad a DPH" (neviem to sem preniesť do dane z príjmov)
    to máte presne rozdiskutované .
    Z diskusie vyplýva, že nárok nie je, Vyplýva to aj z usmernenia ktoré vyšlo niekedy v 97 roku a vyplýva to aj zo zákona .
    Píšem to preto aby tu neboli náhodou zavádzaní tí (idiotka), krorí náhodou nečítali tuto problematiku v DPH.Tam sa jej obšírne práve teraz venovali.

    Poraťe mi prosím niekto ako preklápate do odpovede ten link, kde je téma rozdiskutovaná dik

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    ALBO
    Poraťe mi prosím niekto ako preklápate do odpovede ten link, kde je téma rozdiskutovaná dik
    Vojsť do témy, ktorú chceme preklopiť. Hore v prehliadači "adresa" kliknúť. Vymodrí sa to. Následne CTRL C. Ísť do témy, kde chcete link vložiť, otvoriť odpoveď a CTRL V ...
    Pri krokoch nepoužívajte šípku "dozadu", ale preklikávajte sa do príspevku, kde chcete link vložiť.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ALBO
    V téme v sekcii DPH
    "príjmový pokl.doklad a DPH" (neviem to sem preniesť do dane z príjmov)
    to máte presne rozdiskutované .
    Z diskusie vyplýva, že nárok nie je, Vyplýva to aj z usmernenia ktoré vyšlo niekedy v 97 roku a vyplýva to aj zo zákona .
    Píšem to preto aby tu neboli náhodou zavádzaní tí (idiotka), krorí náhodou nečítali tuto problematiku v DPH.Tam sa jej obšírne práve teraz venovali.

    Poraťe mi prosím niekto ako preklápate do odpovede ten link, kde je téma rozdiskutovaná dik
    Diskusia sa presunula sem:

    http://www.porada.sk/t17219-p3-prjmo...lad-a-dph.html

    Nedávajte sem už viac príspevkov.

    Pre ALBO: keď chceš dať odkaz do textu. najprv si v inom okne otvor tú tému, na ktorú chceš odkázať. Potom v stavovom okne vysvieť odkaz na tú stránku, daj "kopírovať". Potom sa prepni späť do rozpísaného príspevku a daj "vložiť", odkaz sa vloží automaticky s hyperlinkom na tú stránku.

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    Chobot
    ...keď chceš dať odkaz do textu. najprv si v inom okne otvor tú tému, na ktorú chceš odkázať. Potom v stavovom okne vysvieť odkaz na tú stránku, daj "kopírovať". Potom sa prepni späť do rozpísaného príspevku a daj "vložiť", odkaz sa vloží automaticky s hyperlinkom na tú stránku.
    Vau ... to je okien ... .-) Máte otvorené 2 Porady naraz?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ALBO
    Poraťe mi prosím niekto ako preklápate do odpovede ten link, kde je téma rozdiskutovaná dik
    ja to robím nasledovne: nájdi si tému, ktorú chceš presunúť , hore na adresu si klikni pravým tlačítkom myši a daj vystrihnúť , ako si to vystrihneš zostane ti v adresu prázdne okienko, potom sa už len nastavíš na danú tému a zasa pravím tlačítkom na myši klikneš a dáš prilepiť a už to máš. Ja som sa to učila skoro dva dni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.