Zavrieť

Porady

kúpa auta v ČR a vratenie dph

dobrý den

kamoška kupuje vozidlo v ČR s tým, že tam uhradí dph a v SR si má žiadať od danového úradu tlačivo kde bude žiadať danový úrad o vratenie tej dph..tak mi to povedala. Je nejaké tlačivo na to?nemáte ho náhodou niekto a poslať mi to ako sa to vola?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak ide o nové vozidlo, tak jednoznačne kupuje bez DPH, tu zájde na DU, dostane DPH tlačivo a DPH zaplatí do rozpočtu SR.
    Usmernenie na každom DU.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    musí sa obrátiť na Finančný úrad v Prahe, prečo nekupuje auto bez DPH a nedodaní v SR?

    polis1 je offline (nepripojený) polis1

    polis1
    ja proste neviem ako to tam maju ...takže je lepšie nech jej to predaju bez dph a tu do potom dodaní? a tam aké tlačivo ide?

    Denisa je offline (nepripojený) Denisa

    optimista Denisa
    mám podobnú situáciu: občan SR,čiže neplatca DPH, kupuje nové auto z ČR, faktúra bude bez DPH, len by ma zaujímalo, či tu musí zaplatiť DPH, keď cena auta nebude prevyšovať tých 13941 € (v§7 a §11)? Ďakujem za radu.

    kúpa auta v ČR a vratenie dph

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.