Zavrieť

Porady

Daňová kontrola vykonaná prostredníctvom softvéru IDEA

Dnes nám bolo doručené oznámenie o výkone daňovej kontroly za minulý rok prostredníctvom softvéru IDEA s požiadavkou predloženia účtovných záznamov na technickom nosiči dát, s tým, že bližšia špecifikácia účtovných záznamov bude dohodnutá na osobnom stretnutí kontrolórov so štatutárnym orgánom spoločnosti a pracovníkmi z ekonomického oddelenia kontrolovaného daňového subjektu. Na vykonanie kontroly je potrebné zabezpečiť vhodné miesto a podmienky. Moja otázočka teraz znie: Na čo sa máme pripraviť ... hoci mi je jasné, že asi prídu aj s počítačom, resp. notebookom ... ide o klasickú daňovú kontrolu ( všetky účtovné doklady) alebo budú hlavne kontrolovať, čo im softvér vyhodí ako "zaujímavé" ... či?
Naposledy upravil promont maja : 07.11.11 at 12:17
Usporiadat
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

z manuálu idea vyberám:

Software IDEA (původně zkratka pro Interactive Data Extraction and Analysis, interaktivní výběr a
analýza dat) poskytuje auditorům, účetním, systémovým a finančním profesionálům podporu při
čtení, zobrazení, analýze, zpracování, předvádění a výběru dat z téměř jakéhokoliv zdroje – od
počítačů mainframe k osobním počítačům, včetně importu tiskových sestav uložených do
souborů. IDEA rozšiřuje vaše možnosti prováděním unikátních funkcí a vlastnostmi, které
nenaleznete v žádném jiném obecně použitelném softwaru.
Software IDEA kombinuje špičkový výpočetní výkon s uživatelsky přívětivým prostředím
Windows. Tento všestranný nástroj je vhodný pro jakýkoli typ šetření dat a dovoluje uživatelům:
• dokumentovat plán analýzy a postup jednotlivých kroků v tzv. Seznamu úkolů (není
dostupný pro software IDEA Server);
• umožňuje načíst data z celé řady typů zdrojových souborů;
• vytvářet uživatelské pohledy na data a sestavy;
• provádět analýzu dat zahrnující výpočet rozsáhlých statistik, vyhledání mezer, kontrolu
duplicitních položek, sumarizaci a stárnutí položek;
• provádět výpočty;
• provádět výběry na základě několika technik výběru;
• spojujovat či porovnávat různé soubory;
• vytvářet kontingenční tabulky pro vícerozměrné analýzy;
• automaticky vytvářet historii práce dokumentující průběh analýzy;
• nahrát či vytvořit a editovat makra s nástrojem IDEASkript (uživatelský skriptovací nástroj) a
Visual Skript (novinka ve verzi IDEA 8);
• provádět speciální testy neobvyklých nebo nekonzistentních položek za použití
jednoduchých, ale i komplexních kritérií.
Software IDEA má zabudovány @funkce pro různá číselná, časová, znaková a datumová
kritéria, včetně mnoha finančních @funkcí. Tyto @funkce provádějí operace s datumovými,
číselnými, finančními či statistickými kalkulacemi a umožňují také hledání v textových řetězcích.
Také, jako novinka ve verzi IDEA 8, mohou uživatelé vytvářet své vlastní uživatelské funkce.
13 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

maja,budete musieť predložiť zostavy vo formátoch txt, pdf, ..... oni vám povedia alebo si podľa vášho softu môžu data aj stiahnuť a konvertovať do softu idea
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pomocou modulu report reader je možné:

Report Reader může číst, zobrazovat a vybírat data z téměř jakéhokoliv zdroje, jako např:
• textové sestavy ze sálového počítače
• textové sestavy z minipočítačů
• tisky DOS souborů na disk
• soubory Generic/Text only (Windows)
• soubory MS Word prostý text
textové účetní sestavy
• E-mailové sestavy
• zachycené online komunikace
• tisky do souborů (PRN)
• soubory s oddělovači
• Standard Data Format (SDF)
• Adobe Acrobat PDF
2 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... už som sa telefonicky spojila s pracovníčkami daňovej kontroly = chcú všetko v *.xls formáte: a všetko:
1. účtovný denník
2. došlé a vydané faktúry
3. záväzky a pohľadávky
4. interné doklady
5. inventárne karty, resp. evidenciu obchodného majetku
6. skladové hospodárstvo - evidenciu
7. mzdy ( tu stačia ročné rekapitulácie)
8. účtovný rozvrh, skratky

... a v papierovej forme: všetky účtovné doklady vrátane zmlúv a prípadne aj pošty ... a ja osobne pripájam: že samozrejme aj účtovnú závierku, resp. agendu okolo chodu spoločnosti: rozhodnutia jediného spoločníka či konateľa a tak ...

... a zvlášť vypichujem, že chceli aj rozpočty v *.xls formáte, ale napokon im budú stačiť aj v papierovej forme ... ( ... majúc na zreteli novinky v súvislosti so zákazkovou výrobou, resp. výstavbou = dva kúsky Finančného spravodajcu v roku 2010 ... a s tým spojené aj účtovanie na nové účty 606, 316 a pod. ... = hoci toto platí od 1. 1. 2011)

... ide vraj o veľmi rýchlu kontrolu: tento IDEA softvér rozbije zostavy v *.xls formáte na účty a s nimi potom pracuje ... a vyhodí, na čo sa majú zamerať ... a čo majú skontrolovať aj v papierovej forme ...

... nevie mi niekto z Vás povedať, ako dlho to trvá ..? ( máme cca 40 šanónov) ... máme ju 23. 11. a 25. 11. slávime v spoločnosti 15 rokov od vzniku spoločnosti .. bude lepšie to posunúť ..? .. alebo to nechať tak .. či?

... a naostatok: keď tak čítam .. dá sa IDEA softvér aj kúpiť ... ak ho používajú audítori, či účtovníci a tak ... či?
Naposledy upravil promont maja : 08.11.11 at 05:39
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

dá sa ale drahô. používa to už dosť dlho daňová správa, nkú, ......

podpora a predaj: http://www.jconsult.cz/kontakt.aspx
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... a urobila som si prvú zostavu v *.xls formáte a sú tam aj dátumy, kedy bolo o účtovných prípadoch účtované a kedy došlo k zmene ( ďalší dátum) pri tomto účtovaní ... myslím, že toto bude pre nich takisto "zaujímavá" informácia ...
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

takto to potom vidia - napr. platby
idea01.jpg  
5 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... na tej stránke ale neviem nájsť ceny ... a už som si ju dala do záložiek ... a keď si tak spomeniem, čo som si o takýchto kontrolách prečítala na stránke českej daňovej správy ... napr. práve o zákazkovej výrobe ku 31. 12. ... alebo stanoveniu obchodnej marže pri predaji = aj toto vyhodnocovali ... no program je fakt super ... ak ho zhodnotím objektívne .. no a subjektívne až po kontrole ... ??
Naposledy upravil promont maja : 08.11.11 at 06:24
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

cenu za licenciu treba konzultovať cez mail. tuším ju treba obnovovať
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Mala som davnejsie kontrolu velkeho subjektu, takisto chceli data v elektronickej podobe - ja som mala PDF. Tiez testovali data tymto svojim softwarom a doklady na fyzicku kontrolu si potom vybrali len nejake konkretne. Momentalne mam poziadavku na miestne zistovanie dost velkeho rozsahu a tiez chcu podklady v xls. formate. Strukturu ktoru pozaduju vsak neviem vybrat zo softu, takze nam to musi urobit implementacna firma nasho inf.systemu. Predpokladam, ze po kontrole dat sa zameraju na nejake konkretne uctovne pripady, pripadne otvoria kontrolu.
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... a mám ďalšiu novinku ... na kontrolu prídu tri pracovníčky a chcú byť u nás celý týždeň, s tým, že potrebujú jednu uzavretú kanceláriu ... takže to vyzerá, že to až také rýchle nebude ... či? ... tak sme to presunuli na 28. 11. ...

... a ako vidím v príspevku vyššie: ak nič nenájdu: ... otvoria kontrolu ... budú hľadať ... ďalej ... a akotak rozmýšľam, a má to napokon aj svoju logiku, skontrolujú, či údaje v súboroch *.xls zodpovedajú pravde ...
Naposledy upravil promont maja : 08.11.11 at 06:43
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pomocou import asistenta sa dajú potom stiahnuť rôzne typy súborov do software idea
idea03.jpg  
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pred rokom som dal tému, či sa dakto chytí, http://www.porada.sk/t146620-idea-da...-analyzer.html nechytil sa nikto. tak som sa "trápil" s ideou sám
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... presne na toto teraz myslím ... neušla mi ... našťastie som sa nad ňou pozastavila aj včera ešte raz ( ... aj keď žiaľ bola bez odozvy ...) ... len teraz špekulujem, že si stiahnem všetky demoverzie, ktoré tam sú ... či? ... resp. neporadíš, že ktorú ... a posielam virtuálne moje veľké ďakujem, že Ťa tu máme ... a na odľahčenie: takto si teraz pripadám:

... ako tá lampa ...
Naposledy upravil promont maja : 08.11.11 at 07:13
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

majka, keď som chcel trochu prísť na to ako vlastne idea pracuje, pozrel som stránku dodávateľa. stiahnuť sa dá demo verzia (ja mám 8.4). teraz je tam česká verzia 8.5 . musíš sa registrovať a mali by ti ju poskytnúť. ja som musel pred rokom do prahy volať a v podstate zdôvodniť na čo ju potrebujem.
1 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... takže asi si si vybral prvú v poradí ... http://www.jconsult.cz/kestazeni.aspx ..? ... a ešte som zvedavá ... ako si to zdôvodnil ... a akí na Teba boli ...?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

nie, číslo 4 je správne - tá zazipovaná. IDEA_8.5_CZ_DEMO.zip
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

prístup prahy bol korektný. ja som tam volal vlastne preto, že po registrácii trvalo cca týždeň a nemal som prístup na stiahnutie demo verzie.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

jaj, zdôvodnenie? to po mne nechci ale bolo pravdivé
0 0
promont maja promont maja

promont maja je offline (nepripojený) promont maja

... bola som zvedavá na Tvoje vtedajšie oficiálne zdôvodnenie ...

... takže som sa zaregistrovala ... a mám čakať na zaslanie e-mailu ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať