Zavrieť

Porady

Účtovanie ERP v JÚ podľa zákona č. 289/2008 Z.z.

Dobrý deň,
zatiaľ som nemal žiadnu registračnú pokladnicu, onedlho sa stanem jej majiteľom, tak by som vopred potreboval vedieť, ako ju účtovať. Tu v porade som niečo našiel, ale väčšinou to bolo staršieho dáta, nie podľa najnovšieho zákona. Takže mám zopár otázok:

1. V účtovnom programe vediem dve pokladne, jednu pre EUR, druhú pre ceniny (gastrolístky). Mám si otvoriť novú pokladňu, osobitne pre ERP?
2. Uzávierky ERP budem robiť denné, doklad z pokladne vlepím do pokladničnej knihy a dennú tržbu zaúčtujem v účtovníctve ako príjem do pokladne?
3. Iné, ako denné uzávierky nebude treba robiť?
4. Som povinný archivovať ešte nejaké iné doklady z ERP okrem denných uzávierok?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vango je offline (nepripojený) vango

    vango
    calimero1 Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    zatiaľ som nemal žiadnu registračnú pokladnicu, onedlho sa stanem jej majiteľom, tak by som vopred potreboval vedieť, ako ju účtovať. Tu v porade som niečo našiel, ale väčšinou to bolo staršieho dáta, nie podľa najnovšieho zákona. Takže mám zopár otázok:

    1. V účtovnom programe vediem dve pokladne, jednu pre EUR, druhú pre ceniny (gastrolístky). Mám si otvoriť novú pokladňu, osobitne pre ERP? Nie netreba, prave do tej Eurovej budes uctovat trzbu z pokladnice.
    2. Uzávierky ERP budem robiť denné, doklad z pokladne vlepím do pokladničnej knihy a dennú tržbu zaúčtujem v účtovníctve ako príjem do pokladne? Áno, pokiaľ máš v danom dni tržbu, urobíš dennú uzávierku, doklad z pokladne mozes rovno vložiť do účtovníctva (netreba ich lepiť do špeciálnej knihy na denné tržby) a zaúčtovať ako príjem do pokladnice.
    3. Iné, ako denné uzávierky nebude treba robiť? Nie, netreba.
    4. Som povinný archivovať ešte nejaké iné doklady z ERP okrem denných uzávierok? Áno si. Odkladať treba všetky doklady o vklade do pokladne, storno doklady a takisto neplatné doklady spravené v tréningovom režime. Najlepšie bude ak ich pripneš k dennej uzávierke.

    Ďakujem.
    odpovede v texte

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    x odpovedí som našiel, ale väčšinou sa týkali starých pokladníc, napr. že stačí robiť mesačné uzávierky. Okrem mňa to zaujíma 3 ďalších ľudí, tak asi nie som sám, kto v tom nemá úplne jasno.
    Naposledy upravil calimero1 : 14.11.11 at 14:38 Dôvod: preklep

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    calimero1 Pozri príspevok
    x odpovedí som našiel, ale väčšinou sa týkali starých pokladníc, napr. že stačí robiť mezačné uzávierky. Okrem mňa to zaujíma 3 ďalších ľudí, tak asi nie som sám, kto v tom nemá úplne jasno.
    prepáč.....

    calimero1 je offline (nepripojený) calimero1

    calimero1
    Ďakujem za odkazy, no tam som odpovede na moje otázky nikde nenašiel. Všetky diskusie sa točia v podstate len o tom, že ktoré profesie sú povinné používať ERP podľa nového zákona.
    Mňa zaujíma skôr praktická stránka, teda ako účtovať ERP v JÚ.

    Účtovanie ERP v JÚ podľa zákona č. 289/2008 Z.z.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.