Zavrieť

Porady

Zákon o používaní ERP

Milí poraďáci, manžel pracuje ako inštruktor v autoškole. Podľa zmien v zákone o používaní ERP by aj na neho spadala povinnosť používať ERP, prípadne môže využiť bežný účet na úhradu faktúry? Môže byť využitý už založený bežný účet, alebo musí byť založený nový na podnikateľské účely? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

    Ema1
    Prepáčte, ale ešte ma zaujíma, či pri DP za rok 2011 budem môcť využiť paušálne výdavky? A čo sa týka toho účtu, to ide len o preukázateľný príjem za faktúru a nevadí keď účet bude na meno napr. manželky?

    skvarki je offline (nepripojený) skvarki

    skvarki
    A prečo musí inštruktor v autoškole používať ERP? Veď on nepredáva žiadny tovar ale poskytuje službu.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    skvarki Pozri príspevok
    A prečo musí inštruktor v autoškole používať ERP? Veď on nepredáva žiadny tovar ale poskytuje službu.
    prečo? zákon o ERP, odporúčam preštudovať.....

    skvarki je offline (nepripojený) skvarki

    skvarki
    Zákon o ERP v prílohe č. 1 definuje služby na ktoré sa vzťahuje povinnosť používať ERP a služba inštruktora tam uvedená nie je.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    skvarki Pozri príspevok
    Zákon o ERP v prílohe č. 1 definuje služby na ktoré sa vzťahuje povinnosť používať ERP a služba inštruktora tam uvedená nie je.
    tak potom prečo to tu riešiš????

    Ema1 je offline (nepripojený) Ema1

    Ema1
    Takže keď tam služba inštruktora nie je uvedená, môže naďalej prijímať úhradu fa na príjmový doklad?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Áno, môžeš využiť za rok 2011 paušálne výdavky ak je to pre teba výhodnejšie, avšak už len v jednotnej výške 40%.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ema1 Pozri príspevok
    Takže keď tam služba inštruktora nie je uvedená, môže naďalej prijímať úhradu fa na príjmový doklad?
    Áno.

    aurika1 je offline (nepripojený) aurika1

    aurika1
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či naša firma ma povinnosť používať elektron. pokladňu, keď sme sa nenašli v prílohe a zaoberáme sa výrobou a opravou návesov a prívesov a taktiež predávame aj náhradný materiál na faktúru v hotovosti.
    Ďakujem

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    aurika1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či naša firma ma povinnosť používať elektron. pokladňu, keď sme sa nenašli v prílohe a zaoberáme sa výrobou a opravou návesov a prívesov a taktiež predávame aj náhradný materiál na faktúru v hotovosti.
    Ďakujem
    ak sa neviete zaradiť podľa prílohy (nie je to oprava motorových vozidiel???? a predaj tovaru?????)
    napíšte si na štatistický úrad, ktorý Vás zatriedi podľa ekonomickej činnosti a potom sa možno nenájdete v prílohe....uvidíte.....

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    aurika1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či naša firma ma povinnosť používať elektron. pokladňu, keď sme sa nenašli v prílohe a zaoberáme sa výrobou a opravou návesov a prívesov a taktiež predávame aj náhradný materiál na faktúru v hotovosti.
    Ďakujem
    Môj názor je .....že výroba u Vás - a jej výstup smerom k zákazníkovi je predaj tovaru. To isté patrí aj k predaju náhradného materiálu - predaj tovaru .Takže môj názor - registračná pokladnica áno .

    Pozrite si čo mi odpísal DU - je to síce úplne z inej profesie ....ale nie vždy je zákon dotiahnutý tak, aby tomu rozumel aj smrteľník .
    http://www.porada.sk/t102701-p7-regi...ml#post1895559

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.