Zavrieť

Porady

Hlavný kontrolór obce

Potrebujem poradiť, som poslancom a SZČO a chcem sa prihlásiť za hlavného kontrolóra obce. Je to možné? V prípade zvolenia by som sa vzdala poslanectva, ale SZČO by som aj naďalej vykonávala.
Ďakujem
Helenočka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Preštuduj si zákon 369/1990 o obecnom zriadení.
    O hlavnom kontrolórovi sa dočítaš od § 18 , ktorý začína:

    Hlavný kontrolór
    § 18
    Postavenie hlavného kontrolóra


    (1) Hlavného kontrolóra volí a odvoláva obecné zastupiteľstvo. Hlavný kontrolór je zamestnancom obce a ak tento zákon neustanovuje inak, vzťahujú sa na neho všetky práva a povinnosti ostatného vedúceho zamestnanca podľa osobitného predpisu.16) Hlavný kontrolór nesmie bez súhlasu obecného zastupiteľstva podnikať alebo vykonávať inú zárobkovú činnosť a byť členom riadiacich, kontrolných alebo dozorných orgánov právnických osôb, ktoré vykonávajú podnikateľskú činnosť. Toto obmedzenie sa nevzťahuje na vedeckú činnosť, pedagogickú činnosť, lektorskú činnosť, prednášateľskú činnosť, prekladateľskú činnosť, publicistickú činnosť, literárnu alebo umeleckú činnosť a na správu vlastného majetku alebo správu majetku svojich maloletých detí. Kontrolnú činnosť vykonáva nezávisle a nestranne v súlade so základnými pravidlami kontrolnej činnosti.16a)

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    Helenocka Pozri príspevok
    Potrebujem poradiť, som poslancom a SZČO a chcem sa prihlásiť za hlavného kontrolóra obce. Je to možné? V prípade zvolenia by som sa vzdala poslanectva, ale SZČO by som aj naďalej vykonávala.
    Ďakujem
    Helenočka
    Ak funkcia hlavného kontrolóra nebude na plný úväzok, tak obecné zastupiteľstvo musí súhlasiť s SZČO. Okrem toho je aj pre obec výhodnejšie, ak kontrolór nie je niekde zamestnancom, ktorý sa musí uvoľňovať z plnozáväzkového zamestnania na výkon funkcie kontrolóra. Ale SZČO, ktorý si svoje úväzky dokáže regulovať sám tak, aby obidvoje zvládal.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Helenocka Pozri príspevok
    Potrebujem poradiť, som poslancom a SZČO a chcem sa prihlásiť za hlavného kontrolóra obce. Je to možné? V prípade zvolenia by som sa vzdala poslanectva, ale SZČO by som aj naďalej vykonávala.
    Ďakujem
    Helenočka
    Hlavný kontrolór obce a nepozná ani len svoje práva a povinnosti, nepozná zákon o obciach, nepozná.... asi nepozná nič - to je najlepší kontrolór....

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...ešte sa len tak témy doplním:
    - 12.4. chov rýb - rýchlo potrebujem podnikateľský zámer
    o desť dní
    - 22.4. idem kúpiť aviu - rýchlo podnikateľský zámer na autodopravu - dáte mi niekto

    - potom pauza


    - po 1 a pol roku
    - dnes - hlavný kontrolór obce - rýchlo, čo mám robiť? môžem to robíť? ako sa nabaliť? - ryby ani Avia nejako nevychádzajú...
    Pre ticta7:
    chov rýb, kúpa Avie - to bolo zisťovanie pre známeho! Potreboval to narýchlo a nemal dostatok informácii, ani ja.
    Dnes - HK - vážna téma a čo má znamentať otázka - rýchlo sa nabaliť???

    Hlavný kontrolór obce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.