Zavrieť

Porady

Registracna podkladna od 1.1.2012

Ahojte,

postrehol som v mediach, ze sa vykonavali zmeny v zakone o tom kto musi mat pokladnu a kto nie.

90% prijmu vystavujem fa ale stane sa za rok par krat, ze vystavym prijimovy doklad.

Kde to prosim mozem zistit alebo ju potrebujem podla vyssie uvedenych udajov?

Dakujem.

M.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Čo je predmetom tvojej fakturácie - predaj tovaru, alebo služby ?
0 0
mio001 mio001

mio001 je offline (nepripojený) mio001

Služby aj tovar v eshope.

D.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

široký pojem.....aj naša firma poskytuje služby nemusí viesť príjem ERP (účtovníctvo)
0 0
mio001 mio001

mio001 je offline (nepripojený) mio001

Webdesign.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ako tovar predávate v e-shope? ak by iba dobierkou, tak na tovar nemusíte mať ERP.....a služby ? aké?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mio001 Pozri príspevok
Služby aj tovar v eshope.

D.
Predávaš na dobierku ? Peniaze ti chodia cez účet alebo v hotovosti prostredníctvom Slovenskej pošty ?

Aký druh služby poskytuješ ?
0 0
mio001 mio001

mio001 je offline (nepripojený) mio001

Peniaze na ucet. UPS.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mio001 Pozri príspevok
Peniaze na ucet. UPS.
Ak tovar nepredávaš v hotovosti, ERP pri eshope nepotrebuješ. Ešte doplň akú službu poskytuješ.
0 0
mio001 mio001

mio001 je offline (nepripojený) mio001

Webdesign (uz som pisal vyssie :-) )
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mio001 Pozri príspevok
Webdesign (uz som pisal vyssie :-) )
Na túto službu nepotrebuješ ERP, vystavíš faktúru a príjmový pokl.doklad.
0 0
grušina grušina

grušina je offline (nepripojený) grušina

A ako je to prosím Vás pri firmách, ktoré predávajú tovar zároveň s poskytovanými službami? Vo vyhláške sa neuvádza povinnosť používať ERP pri pohrebných službách. Lenže pri takýchto službách sa predáva aj tovar - truhla. Nedočítala som sa tam či teda vzníká povinnosť v takomto prípade alebo nie.
vopred ďakujem za usmernenie
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
grušina Pozri príspevok
A ako je to prosím Vás pri firmách, ktoré predávajú tovar zároveň s poskytovanými službami? Vo vyhláške sa neuvádza povinnosť používať ERP pri pohrebných službách. Lenže pri takýchto službách sa predáva aj tovar - truhla. Nedočítala som sa tam či teda vzníká povinnosť v takomto prípade alebo nie.
vopred ďakujem za usmernenie
mám zato, že truhla je súčasťou dodanej služby - pohrebu. Takže by som to nebrala ako samostatný predaj tovaru. ERP netreba.
0 0
grušina grušina

grušina je offline (nepripojený) grušina

Ďakujem veľmi pekne za radu, tiež som uvažovala nad tým, že tovar ako taký je bez služieb nepredajný. Ešte raz veľmi pekne ďakujem.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ale sú aj takí, kt. si kúpia iba truhlu.....tak vtedy ERP je potrebná,.......
0 0
Trstená Trstená

Trstená je offline (nepripojený) Trstená

Ahojte, chcem sa spýtať ohľadom pokladníc. Robím opravy šperkov pre zlatníctva, doteraz som ím faktúroval raz za štvrťrok za opravy(faktúra + príjmový doklad). Po novom musím mať pokladňu?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Trstená Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať ohľadom pokladníc. Robím opravy šperkov pre zlatníctva, doteraz som ím faktúroval raz za štvrťrok za opravy(faktúra + príjmový doklad). Po novom musím mať pokladňu?
našla si sa v Prílohe?
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

Dobrý deň,
aj ja potrebujem poradiť: SZČO nakúpi drevo na pni, vyťaží ho a priblížené predáva konečnému spotrebiteľovi v hotovosti. Je povinný mať ERP????
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

posúvam...............
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Jana1303 Pozri príspevok
Dobrý deň,
aj ja potrebujem poradiť: SZČO nakúpi drevo na pni, vyťaží ho a priblížené predáva konečnému spotrebiteľovi v hotovosti. Je povinný mať ERP????
Predáva tovar , tak registračná pokladnica . Alebo nech si dá platiť faktúru na bankový účet .
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Trstená Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať ohľadom pokladníc. Robím opravy šperkov pre zlatníctva, doteraz som ím faktúroval raz za štvrťrok za opravy(faktúra + príjmový doklad). Po novom musím mať pokladňu?
ak nepredávaš tovar a robíš iba tie opravy (nenachádzať sa v prílohe k zákonu o ERP), tak pokladňu nemusíš mať
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať