Zavrieť

Porady

Registracna podkladna od 1.1.2012

Ahojte,

postrehol som v mediach, ze sa vykonavali zmeny v zakone o tom kto musi mat pokladnu a kto nie.

90% prijmu vystavujem fa ale stane sa za rok par krat, ze vystavym prijimovy doklad.

Kde to prosim mozem zistit alebo ju potrebujem podla vyssie uvedenych udajov?

Dakujem.

M.
Usporiadat
Miichaela Miichaela

Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela


Dobrý deň, poprosím o radu : živnostník - výroba nábyku na mieru priamo pre spotrebiteľa - podľa zákona nemusí mať ERP. Ako prijať platbu v hotovosti ? Stále platia príjmové pokladničné doklady ? Jeden dobrák mi povedal, že nebudú platiť a môžem prijímať len platbu cez BÚ, alebo ERP.
0 0
Miichaela Miichaela

Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

Viete mi niekto poradiť ?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Miichaela Pozri príspevok

Dobrý deň, poprosím o radu : živnostník - výroba nábyku na mieru priamo pre spotrebiteľa - podľa zákona nemusí mať ERP. Ako prijať platbu v hotovosti ? Stále platia príjmové pokladničné doklady ? Jeden dobrák mi povedal, že nebudú platiť a môžem prijímať len platbu cez BÚ, alebo ERP.
- vyrába nábytok na mieru a doma ho zákazníkovi aj namontuje? - ak áno, ERP netreba a červené PPD používaš.
- ak však vyrobíš a predáš bez montáže, je to predaj tovaru a potrebuješ ERP alebo len platba šekom alebo na účet....
2 0
Miichaela Miichaela

Miichaela je offline (nepripojený) Miichaela

Vždy sa nábytok aj montuje u zákazníka. Ak tomu teda dobre rozumiem, pre nás sa nič nemení. Môžem na úhradu fa používať i naďalej PPD. Veľmi pekne ďakujem za info.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Miichaela Pozri príspevok
Vždy sa nábytok aj montuje u zákazníka. Ak tomu teda dobre rozumiem, pre nás sa nič nemení. Môžem na úhradu fa používať i naďalej PPD. Veľmi pekne ďakujem za info.
áno
0 0
mio001 mio001

mio001 je offline (nepripojený) mio001

KEJKA Pozri príspevok
našla si sa v Prílohe?
Dobry den,

prosim Vas kde mozem najst presne "Prilohu" ci mam alebo nemam mat pokladnu?

D.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mio001 Pozri príspevok
Dobry den,

prosim Vas kde mozem najst presne "Prilohu" ci mam alebo nemam mat pokladnu?

D.
V prvom príspevku tejto témy nájdeš všetky zákony súvisiace s ERP.
http://www.porada.sk/t183388-registr...012-suhrn.html
0 0
mio001 mio001

mio001 je offline (nepripojený) mio001

Ďakujem. Prajem pekný deň.
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

...dobrý deň, prosím o pomoc
Firma s.r.o., platca DPH nakupuje materiál, potom z neho stavia pece a krby u zákazníka. Pred začatím práce zoberie zálohu od zákazníka, po ukončení prác vystaví faktúru a zákazník mu ju zaplatí v hotovosti. Je firma povinná viesť úhradu faktúry cez ERP alebo postačí ako doposiaľ PPD?
ďakujem
0 0
Jana1303 Jana1303

Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

...posúvam...
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Jana1303 Pozri príspevok
...posúvam...
...posúvaj....

...do kelu, už ma teito otázky ale ozaj s....r....dia....

...tak si povedz, že je to služba, ktorá nie je v prílohe zákona a hotovo.....máš PPD a FA a PPD ....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať