Zavrieť

Porady

Nárok na daňový bonus

Prosím o radu skúsenejších:

Má xxx nárok na daňový bonus, ak má iba príjem - opatrovateľské vo výške 93 eur mesačne, rodičovský príspevok vo výške 270 eur mesačne a ešte príjem od manžela bývalého, sú rozvedení, prispieva mesačne 120 eur.
Neviem, čo z toho sa radí medzi zdaniteľné príjmy....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marian386 je offline (nepripojený) Marian386

    Marian386
    Chcel by som sa tiez spytat,ci by mala manzelka narok na danovy bonus na 2 deti.Ma 2 roboty na polovicny uvazok na 4 hodiny.V obidvoch minimalnu mzdu.V prvej ani neplati dan zo mzdy,v druhej jej strhaju preddavok na dan 29 EUR.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak jej ročný hrubý príjem za rok 2011 bude aspoň 1902 € tak má nárok na DB na x (vlastných popr. osvojených, popr. manželových) detí.....(počet detí sa nesleduje)

    Marian386 je offline (nepripojený) Marian386

    Marian386
    To by si zacala uplatnovat len v roku 2012,mozno od aprila.Za rok 2011 som si uplatnoval ja.Tu sumu 1902 EUR bude v pohode splnat.Za rok 2012 kolko bude ta suma?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    6x minimálna mzda (výšku na r. 2012 neviem, pohľadaj si ju) ale ak u jedeného zo zamestnávateľov mesačne nebude mať 1/2 MM DB dostane až cez RZD.....
    Naposledy upravil Mila123 : 29.12.11 at 14:24 Dôvod: chybička....

    Marian386 je offline (nepripojený) Marian386

    Marian386
    Nerozumiem vyrazu PnD,nemyslela si DB-danovy bonus?Cize danovy bonus by potom dostala naraz pri rocnom zuctovani dane?

    Nárok na daňový bonus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.