Zavrieť

Porady

nákup ťažných zvierat

Môžem dať nákup ťažného zvieraťa hodnote 28.000,- (zdravotný stav bol zlý ) a preto som ho dal priamo do spotreby a chcem ho evidovať ako drobný hmotný majetok. Môže to byť ?
A ešte by som poprosil o radu, ak mi zostane krmivo pre koňa na konci roka, ktoré som pri nákupe hneď dal do spotreby musím uviesť pri uzávierke čo zostalo a dať to ako zásoby, alebo je to v poriadku ? účtujem v JÚ
Ďakujem !
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dvojča je offline (nepripojený) dvojča

    dvojča
    Ahojte, skúste nám niekto odpovedať prosím!!! mám ten istý problém,daňovník je pilčík, krmivo pre kone ako je seno a obilie idú do spotreby tovaru? nie je to réžia, v členení na krmivo pre kone? a ako je to s tými zásobami, predsa každému musí nejaké to kilo sena alebo ovsa ostať pre koníka, všetko sa musí evidovať v zásobách? veľmi pekne ďakujem za rýchlu odpoveď!!!!

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    arpad Pozri príspevok
    Môžem dať nákup ťažného zvieraťa hodnote 28.000,- (zdravotný stav bol zlý ) a preto som ho dal priamo do spotreby a chcem ho evidovať ako drobný hmotný majetok. Môže to byť ?
    Nemôže. Ťažné kone sú v zmysle § 22 ods. 2 písm. d) ZoDP bez ohľadu na obstarávaciu cenu vždy odpisovaným majetkom (2. OS - 6 rokov).
    A ešte by som poprosil o radu, ak mi zostane krmivo pre koňa na konci roka, ktoré som pri nákupe hneď dal do spotreby musím uviesť pri uzávierke čo zostalo a dať to ako zásoby
    Nespotrebované krmivo v obstarávacej cene by sa malo na základe inventúry k 31.12. vykázať na zásobách vo výkaze o majetku a záväzkoch. V JÚ sa o vykázaný zostatok zásob zaúčtované náklady na nákup spätne neupravujú (nie je potrebné stornovať nákup materiálu resp. prevádzkovú réžiu vo výške zostatku zásob), v PÚ sa preúčtujú nespotrebované krmivá na 112A/501A.

    nákup ťažných zvierat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.