Zavrieť

Porady

odvody pri kratšom pracovnom čase??

Dobrý deň,

potrebovala by som radu.
Chceli by sme zamestnať pani na kratší pracovný pomer.
Malo by isť o pracu na na 4 hodiny denne, čiže na 20 hodin tyždenne a plat by mal byť 200 euro.
Chcela by som sa opytať ako to bude s odvodmi, či mi vie niekto poslať vzorovu pasku,ak by sa to dalo...ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    najjednoduchšie bude zakúpiť si vlastný sw, kt. ti bude robiť aj výkazy do SP, či ZP aj prehľady či hlásenia na DU.....popr. si stiahni nejaké demo....tu na stránke stále straší Olmyp z Krosu (ja ho mám a je celkom dobrý).....
    ak by ťa zaujímalo, VZ zo zamestnania neexistuje spodná minimálna hranica.....(zvykne sa zapochybovať).....

    babooa je offline (nepripojený) babooa

    babooa
    ďakujem pekne,

    ja mam program, konkretne pohodu, ale pri kratcom pracovnom pomere ma upozornuje, ze zamestnanec nedosiahol minimalne VZ ...
    Tak som iba chcela vediet, ci to je preventivne, alebo ci sa odvody platia z minimalnych VZ stanovených ZP a SP...
    Preto som chcela aby mi to niekto poslal so svojho programu prevedene napr, do excelu aby som videla ako to riesi iny program.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    Pohoda to tak upozorňuje, ale nevšímaj si to.. dôležité je dodržať min. mzdové nároky a z nich spraviť odvody..

    babooa je offline (nepripojený) babooa

    babooa
    Pojde o administratívnu pracovníčku...takze patrí do 1. stupňa tam je 1,88 € na hodinu, ale pri 40 hod. Ona bude na polovicu???Aky mzdový narok tu treba dodržať??

    ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    babooa Pozri príspevok
    Pojde o administratívnu pracovníčku...takze patrí do 1. stupňa tam je 1,88 € na hodinu, ale pri 40 hod. Ona bude na polovicu???Aky mzdový narok tu treba dodržať??

    ďakujem
    administratívna pracovníčka v I. stupni ?
    Má mesačnú alebo hodinovú mzdu ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    babooa Pozri príspevok
    Ma mesačnu mzdu na kratsi pracovný pomer 20 h a malo by to byt 200 €
    200€ pri 20 hod. týždennom úväzku nie je I. tarifný stupeň. S Pohodou nerobím, neviem ti poradiť nastavenie. Z hľadiska odvodov do ZP a SP je to v poriadku. V OLympe s ktorým robím ja - ak správne nastavím týždenný fond pracovného času a tarifný stupeň - SW nerobí dopočet do minima ani neupozorňuje na žiadnu chybu.

    babooa je offline (nepripojený) babooa

    babooa
    Sak prvý stupeň, je stupe§ň, kde nie je žiadny nasobok mzdy, ide tam normalne o minimalnu mzdu. Mňa iba Pohoda upozornuje na minimalne vymeriavacie zaklady...tak som iba chcela vediet ci si to mam vsimať a dostala som tu radu, že musim dodržať minimalne mzdove naroky...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    babooa Pozri príspevok
    Sak prvý stupeň, je stupe§ň, kde nie je žiadny nasobok mzdy, ide tam normalne o minimalnu mzdu. Mňa iba Pohoda upozornuje na minimalne vymeriavacie zaklady...tak som iba chcela vediet ci si to mam vsimať a dostala som tu radu, že musim dodržať minimalne mzdove naroky...
    ak je minimum 1,88 EUR pri 40 hod. úväzku, tak je minimum 1,88 EUR aj pri 20 hod. úväzku.
    Akurát treba nastaviť 1/2-ný úväzok /pozor, tiež nerobím mzdy v Pohode/, potom týždenné minimum je 20*1,88 EUR,......................a z toho budú odvody.

    babooa je offline (nepripojený) babooa

    babooa
    Dakujem, tak som si to aj myslela, takže minimum bude 150,4 € v hrubom


    ešte raz vďaka )

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    babooa Pozri príspevok
    Dakujem, tak som si to aj myslela, takže minimum bude 150,4 € v hrubom


    ešte raz vďaka )
    Áno, ale ak dostane 200€, odvody pôjdu z 200€.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    babooa Pozri príspevok
    Dakujem, tak som si to aj myslela, takže minimum bude 150,4 € v hrubom


    ešte raz vďaka )
    Písala si, že je odmeňovaná mesačnou mzdou.. pri 20 hod týždennom pracovnom čase je jej mesačná mzda 200 eur.. z toho spravíš aj odvody.. keď je odmeňovaná mesačnou mzdou, hodinovú mzdu do toho neťahaj..

    Pohoda ťa aj po nastavení kratšieho pracovného času bude upozorňovať, že nie je dodržaný minim. VZ... ako som ti písala, nevšímaj si to a dohliadni, aby tie odvody boli z 200 eur..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.