Zavrieť

Porady

exkluzivita u zamestnavatela

chcem sa opytat,ako je to s exkluzivitou,ktoru som podpisal u jedneho zamestnavatela, moze si vymahat zamestnavatel pravo ,pokial by som sa zamestnal u jeho konkurencie,robil som tam sice len na dohodu a len par mesiacov este 3 roky dozadu ...v sucastnosti mam sice ine zameranie,ale chcem sa uistit ako vravel zamestnavatel,ze stym nerobia problem,ci by mohol keby chce.
podla noveho zakonnika prace som dnes pocul debatu,ze nieco take je maximalne mozne na rok ,aj to za primeranu nahradu (min 50% priemerneho platu mesacne tusim...)
vtedy co som nasiel debaty/clanky,tak sa nase pravo stym ani moc nezaoberalo,
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Je to sprostosť najhrubšieho zrna !

    Zamestnavateľ by musel poskytnuť zamestnancovi iné výhody a benefity aby sa ten musel cítiť voči nemu nejako zaviazaný.

    Keď budú zamestnanci sprostí a ešte sprostejši ako doteraz, tak sa stane, že oni budú platiť zamestnavateľovi za to,že im dal robotu, nie ako teraz , že zamestnanec čaká mzdu za svoju prácu pre zamestnávateľa.

    qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

    qwert1
    a robil som na dohodu o brigadnickej praci studenta ... mal som niekedy aj taku zmluvu s dvomi firmami,porusoval som zakonnik ak som bol v rovnakom odbore ,moze mi z toho nieco vyplyvat ?

    qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

    qwert1
    ja som si nehladal iny odbor pre tu exkluzivitu ... ani som to neriesil cital som ze taku vec sud neprijme ak zamestnavatel chce vymahat exkluzivitu,ale niesom pravnik ,takze neviem vtom som sprosty

    day je offline (nepripojený) day

    day
    qwert1 Pozri príspevok
    to znamena z mojho pohladu ze ma obmedzuje ? nerozumiem ...
    skor mi to pride ako zastrasovanie, pravne to podla mna nie je priechodne, samozrejme verim, ze nepracujes pre FBI

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ja keď som odchádzal od zamestnávateľa a zakladal vlastnú firmu,tak mi oznámil,že nesmiem podnikať v tom,čo som robil u neho.On si myslí,že som sprostý.Bál sa konkurencie a nepomohlo mu to.Talianske zákazky mám ja.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    marleau Pozri príspevok
    Ja keď som odchádzal od zamestnávateľa a zakladal vlastnú firmu,tak mi oznámil,že nesmiem podnikať v tom,čo som robil u neho.On si myslí,že som sprostý.Bál sa konkurencie a nepomohlo mu to.Talianske zákazky mám ja.
    Každé podnikanie treba každého 1/2 roka inovovať.

    Inak pride stagnácia a nasledne krach.

    Celkom určite.

    qwert1 je offline (nepripojený) qwert1

    qwert1
    samozrejme, tak som to bral aj ja...ale pravo je zazrak o ktorom nic neviem,preto sa pytam...
    a firmy su kadejake,ked mozu,zoderu z koze aj zamestnancov podpisovali sme to viaceri.Staci aby mali lepsieho pravnika a nemusi majitel pracovat ,ja len tak, nieze by ma to trapilo aby som si najimal nato odbornika

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Konkurencia v angl. sa pomenuva slovom "competition".

    Preklad tohto slova znie: voĺná súťaž, v hovorovej reči : "dokáž, že si lepší ako ja"

    Konkurent neznamená nepriateľ, takto sa to chápe na závistlivom a moralne a charakterovo pokrivenom Slovensku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.