Zavrieť

Porady

Plnená kapusta

Prosím vás, ako robievate plnenú kapustu? Dávate do zmesi aj vajce? Dávate surovú alebo osmaženú cibuľku? Dávate aj paradajkový pretlak? A ešte, dávate surovú či predvarenú ryžu? Dusíte tie zvitky alebo ich varíte? Napíšte mi prosím váš osvedčený spôsob, mám už niekoľko "osvedčených" ale mne sa nikdy nevydarí, a pritom je to kopa roboty a výsledok je vždy otázny, lebo dochucovať sa to už nedá ... A ešte, vedeli by ste mi napísať aj rozpočet pre 2 osoby? Je to moje obľúbené jedlo ako aj plnená paprika, ale málokedy som spokojná... Vopred ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Moja mamka to robila takto.
    Maso, polovica bravcoveho, polovica hovadzina,ryza uvarena na polovicu, 1 vajce, sol, cierne korenie.

    Kapustne listy rozobrala, predvarila v slanej vode, potom ich plnila a ukladala na kolieska cibule a na nakrajanu zvysnu kapustu do hrnca, na vrch dala este pokrajanu kapustu a zaliala jednym malym par.pretlakom. Varila to normalne na horaku sporaka, cca 1 hod.Potom kapustu dala do perin do spalne, aby nevychladla-)

    jedli sme to vzdy len s chlebikom
    Naposledy upravil alaya1 : 04.01.12 at 09:36

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.