Zavrieť

Porady

DPH a vyvoz tovaru

Prosim poradte!
Chysta sa u nas nasledovny obchod:
My,ako slovenska firma s IC DPH pridelenym v SR,kupime tovar v Madarsku od platcu DPH,ale tovar nepride na Slovensko,ale sa ma vyviest do Chorvarska.Precli ho madarska firma.
Musime sa registrovat v Madarsku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka je offline (nepripojený) katka

    katka
    Nikto sa mi neozve?????????
    Ja si myslím,že by to mohlo byť takto:
    My si objednáme tovar u Maďara pod slov.IČ DPH a dáme dipozíciu na vývoz tovaru do Chorvátska.Maďar nám bude fakturovať bez DPH.
    My na Slovensku priznáme DPH z nadobudnutia tovaru a odvedieme ju,ale DPH si nebudeme môcť odpočítať,pretože tovar nepoužijeme na naše zdanitelné obchody na Slovensku.
    Čo myslíte,mohlo by to byť takto????????????

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    pripájam svoj názor,
    Maďar vyfakturuje bez DPH (lebo si tovar objednal Slovák s IČ DPH). Následne to Maďar (s dispozíciou) vyvezie do Chorvátska, čiže vzniká povinnosť precliť tento tovar (neviem, či aj Maďari, majú vývoz oslobodený od DPH, alebo bude to Maďar a vystupovať za Slováka a bude platiť slovenský zákon? - to neviem). Keď sa tovar preclí, tak by ti mal zaslať JCD, že si to ty vyviezla. A s odpočítaním DPH, podľa mňa, nemáš pravdu, neviem čo to znamená "tovar nepoužijeme na naše zdaniteľné obchody na Slovensku"? Lebo tovar normálne kúpiš z členského štátu a následne ho predáš do nečlenského štátu. Neviem, prečo by si si nemohla odpočítať daň z kúpy tohto tovaru?
    Toť moje uvažovanie...
    Pekný deň

    katka je offline (nepripojený) katka

    katka
    V Poradcovi 10/2004 v komentári k §17 je podobný príklad ako mam,len s tým rozdielom,že tovar nejde mimi EU,ale v rámci EU.
    Vysvetlím: Slovák objedná tovar z Rakúska a dá dispozíciu na prepravu do Čiech.
    Tovar sa má zdaniť v krajine,kde skončí preprava t.j.v Čechách a zároveň sa má tovar zdaniť na Slovensku,lebo Slovák použil pri objednávke slovenské IČ DPH.Nastáva situácia,že tovar bude 2x zdanený.
    Slovák si nemôže odpočítať daň V Čechách,lebo tam nieje registrovaný a zároveň si nemôže odpočítať DPH ani na Slovensku,lebo tu tovar skutočne nedoviezol.
    Takže asi tak je to vysvetlené a z to som vychádzala.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    ale to je trojstranný obchod (pravdepodobne), takže tvoj prípad to ani z ďaleka nie je :-)

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    tak to potom nie je premiestnenie tovaru? keď sám sebe si nechá preniesť do ČR? trebalo by asi rozpísať celý príklad, potom si ho porovnať so svojim. Ale neviem, či môžeš porovnávať so svojím prípadom, keď jedno je v rámci EÚ a to druhé mimo EÚ :-)
    Pekný deň

    katka je offline (nepripojený) katka

    katka
    Ďakujem za odpovede,ale už sa musím odlepiť od internetu,lebo konečne aj ja už idem na dovolenku a musím ísť baliť.Keď sa vrátim,budem volať na DÚ,nech sa aj oni vyjadria...............

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    krááááásnu dovolenku prajem a ticho ti závidím :-)))

    katka je offline (nepripojený) katka

    katka
    Ďakujem Vladan a ja sa už veľmi teším,len mi bude chýbať porada.......vidíš,že som ešte tu a nie a nie skončiť.....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.