Zavrieť

Porady

SZČO a doplnkové dôchodkové sporenie

SZČO si v priebehu roka sporí na doplnkové dôchodkové sporenie vo výške 500,- Sk. Ako to účtovať v jednoduchom účtovníctve? Treba to dávať do režijných výdavkov? Vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dada
    SZČO si v priebehu roka sporí na doplnkové dôchodkové sporenie vo výške 500,- Sk. Ako to účtovať v jednoduchom účtovníctve? Treba to dávať do režijných výdavkov? Vďaka.
    Je to sporenie z čistej mzdy. Odpočet zaplatených ak splňajú podmienky na odpočet si uplatní v daňovom priznaní.

    Freddy je offline (nepripojený) Freddy

    Freddy
    Dada
    SZČO si v priebehu roka sporí na doplnkové dôchodkové sporenie vo výške 500,- Sk. Ako to účtovať v jednoduchom účtovníctve? Treba to dávať do režijných výdavkov? Vďaka.
    Nie, dávaš to do výdajov neovplyvňujúce ZD. Od základu dane to odpočítaš len v daňovom priznaní.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Čiže mesačne si to dáva do nedaňových výdavkov a pri daňovom priznaní donesie potvrdenie a uplatní si tú ročnú čiastku ako odpočítateľnú položku?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Dada
    Čiže mesačne si to dáva do nedaňových výdavkov a pri daňovom priznaní donesie potvrdenie a uplatní si tú ročnú čiastku ako odpočítateľnú položku?
    Áno, presne tak.

    Freddy je offline (nepripojený) Freddy

    Freddy
    A potrebuje nejaké potvrdnie od DDP? Nestačí, že platby išli z podnikateľského účtu?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Freddy
    A potrebuje nejaké potvrdnie od DDP? Nestačí, že platby išli z podnikateľského účtu?
    Potrebuješ potvrdenie od správcovskej spoločnosti.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Ako má vypadať to potvrdenie od správcovskej spoločnosti. Prosím napíš, či to tak bolo aj minulé roky. Lebo je som si nič také k daňovému prizaniu neprikladala.
    Nestačí výpis z účtu DDP?

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Johanka
    Odpovedala som Ti v inej téme.
    OK našla som Tvoju odpoveď. Len mi teraz poraďte, aké by malo byť to potvrdenie od dôchodkového sporenia, prosím.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.