Zavrieť

Porady

Účtovanie príjmov a výdavkov v Alfe

Dobrý deň poraďáci, prosím o Vašu pomoc. Kúpila som program Alfa od Krosu a idem si ponahadzovať veci za minuly rok. Chcem sa poradiť, aby som to robila dobre. Zacala som nahadzovat faktury prijate a vydane, myslim, ze to je ok, ale na b. vypise neviem kde mam dat podporu z uradu prace (do ktorych prijmov? mam tu viacej moznosti) kedze som ju nevycerpala celu, potom ako pri celkovom vyuctovani? A este ny vapise ked mam na konci polozky urok, dan a poplatok banke, to mam ako zauctovat? (Ucet pouzivam len jeden an veci sukromne aj suvisiace s podnikanim. Sukromne polozky dam do ktorej polozky? Su tu zadefinovane take podobne, neviem, aky je medzi tym rozdiel - iny odpocitatelny od zakladu dane, iny neovplyvnujuci dan z prijmu, vydavok na priebeznu polozku). Prosim o Vasu radu a pomoc. Dakujem pekne. Aja
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Alena Šimová
    _Ajuska Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci, prosím o Vašu pomoc. Kúpila som program Alfa od Krosu a idem si ponahadzovať veci za minuly rok. Chcem sa poradiť, aby som to robila dobre. Zacala som nahadzovat faktury prijate a vydane, myslim, ze to je ok, ale na b. vypise neviem kde mam dat podporu z uradu prace (do ktorych prijmov? mam tu viacej moznosti) kedze som ju nevycerpala celu, potom ako pri celkovom vyuctovani? A este ny vapise ked mam na konci polozky urok, dan a poplatok banke, to mam ako zauctovat? (Ucet pouzivam len jeden an veci sukromne aj suvisiace s podnikanim. Sukromne polozky dam do ktorej polozky? Su tu zadefinovane take podobne, neviem, aky je medzi tym rozdiel - iny odpocitatelny od zakladu dane, iny neovplyvnujuci dan z prijmu, vydavok na priebeznu polozku). Prosim o Vasu radu a pomoc. Dakujem pekne. Aja
    Dotácia z úradu práce neviem. Ale úrok v banke je v roku 2011 nezdaniteľný príjem, daň z úrokov ide síce na zaplatené dane, ale nie je nárok na vrátenie z DU, teda sa neuvádza v daňovom priznaní. Poplatok banke je daňový výdavok v prípade, ak je za položky na podnikanie. Súkromné platby idú na výdavky neovplyvňujúce základ dane. Myslím, že nie je šťastné riešenie mať iba 1 účet. Priebežné položky - výdavok a príjem - sú na zaúčtovanie pohybov peňazí medzi bankou a pokladnicou.
    A nezdá sa mi, že by bola podobnosť medzi iný odpočítateľný od základu dane a iný neovplyvňujúci daň z príjmu. Rozdiel vyplýva už z názvu. Iný odpočítateľný ovplyvňuje základ dane, iný neovplyvňujúci neovplyvňuje základ dane.
    Naposledy upravil Alena Šimová : 11.01.12 at 14:02

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    dotácia z UP musíš (mala by si riešiť ) postupným rozpúšťaním do výdavkov......celá dotácia by teda bola PNZD a cez ID poriešiš výdavky (netuším na čo bude dotácia ? nákup majetku? ZP ? SP? )

    kirka je offline (nepripojený) kirka

    kirka
    Na stranke Krosu - pri Alfe najdes v casto kladenych otazkach postup na rozne problemy pri uctovani, je tam aj postup ako zauctovat dotaciu z UPSVaR

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Prosím, kto by mi vedel poradiť? Naúčtovala som dotáciu z ÚPSVR, 2 výdavky, potom cez ID sumu zúčtovanej dotácie. Ale vo výkaze o mejetku a záväzkoch mi ukazuje zle. Akoby mi to neodpčitávalo zo záväzkov. Neviete, kde robím chybu? Ďakujem
    Naposledy upravil editasara : 16.03.12 at 13:08
    Alena Šimová
    editasara Pozri príspevok
    Nevie nikto poradiť, prosím?
    pri internom doklade si vybrala sumu cez F7 z knihy záväzkov?

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    editasara Pozri príspevok
    Prosím, kto by mi vedel poradiť? Naúčtovala som dotáciu z ÚPSVR, 2 výdavky, potom cez ID sumu zúčtovanej dotácie. Ale vo výkaze o mejetku a záväzkoch mi ukazuje zle. Akoby mi to neodpčitávalo zo záväzkov. Neviete, kde robím chybu? Ďakujem
    Na konci účtovného obdobia je potrebné znížiť stav záväzku voči UP. Výdavky súvisiace s podnikaním, ktoré boli v priebehu účtovného obdobia financované z poskytnutej dotácie, zaevidujte ako úhradu záväzku, ktorú pridajte ručne v časti Úhrady tlačidlom Pridaj. Takto postupujte dovtedy, kým nevyčerpáte celú sumu poskytnutej dotácie, t.j. kým finančne nevyrovnáte záväzok voči UP v evidencii záväzkov.

    Účtovanie príjmov a výdavkov v Alfe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.