Zavrieť

Porady

ZDRUZENIE VYKAZ PRIJMOV A VYDAVKOV

Zdravím všetkých poraďakov,
prosím o radu , ako je to pri zostavení výkazu o príjmoch a vydavkoch a majetku a záväzkoch pri spoluvlastníkoch v združení.Do týchto výkazov sa dávajú údaje pre obidvoch podľa údajov z JU , alebo podľa ich podielov na zaklade zmluvy sa údaje z JU rozdelia a tieto sa tam vykážu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ALIBABKA
    Zdravím všetkých poraďakov,
    prosím o radu , ako je to pri zostavení výkazu o príjmoch a vydavkoch a majetku a záväzkoch pri spoluvlastníkoch v združení.Do týchto výkazov sa dávajú údaje pre obidvoch podľa údajov z JU , alebo podľa ich podielov na zaklade zmluvy sa údaje z JU rozdelia a tieto sa tam vykážu?
    Výkaz si vytlač jeden za združenie a údaje spoločne dosiahnuté na základe tohto vytlačeného výkazu , podelíš medzi členov dohodnutým podielom v zmluve . Čiže každý jeden z nich bude mať DP spolu s výkazom o MaZ a PaV a tieto budú obsahovať jednotlivé podiely členov združenia .

    ALIBABKA je offline (nepripojený) ALIBABKA

    ALIBABKA
    Zita ďakujem za odpoveď , ale na vykazoch budem deliť všetko podielom? Aj vo výkaze Ma Z všetok majetok / peniaze, učty v bankach-zostatky/? Mala som informáciu, že DP zostaviť pre každého ich podielom , v odd.XIII. sa rozpíšu ich spoločne dosiahnuté príjmy a výdaje spolu z rozpisom podielov a výkazy sa dajú pre oboch rovnaké podľa výstupu z účtovníctva.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    ALIBABKA
    Zita ďakujem za odpoveď , ale na vykazoch budem deliť všetko podielom? Aj vo výkaze Ma Z všetok majetok / peniaze, učty v bankach-zostatky/? Mala som informáciu, že DP zostaviť pre každého ich podielom , v odd.XIII. sa rozpíšu ich spoločne dosiahnuté príjmy a výdaje spolu z rozpisom podielov a výkazy sa dajú pre oboch rovnaké podľa výstupu z účtovníctva.

    Ja v združení to delím do výkazov podľa podielov , ale ak máš informáciu takú tak to použi .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Čítaj toto :

    http://www.porada.sk/showthread.php?t=20979&highlight=Zdru%BEeniehttp://www.porada.sk/t20595-koniec-roka-v-zdrueni-fo.html
    Naposledy upravil Zita5 : 14.03.06 at 14:06

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Aj toto skús pozrieť .

    http://www.porada.sk/showthread.php?...ht=Zdru%BEenie

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Aj výkazy sa delia, nestačí iba daň. priznanie urobiť poda podielov. Kedysi na DU pýtali rovnaké pre obidvoch - teda nerozdelené, ale niekoľko rokov dozadu ich treba vypísať podľa podielu pre každého člena.

    Bavi je offline (nepripojený) Bavi

    Bavi
    ALIBABKA
    Zita ďakujem za odpoveď , ale na vykazoch budem deliť všetko podielom? Aj vo výkaze Ma Z všetok majetok / peniaze, učty v bankach-zostatky/? Mala som informáciu, že DP zostaviť pre každého ich podielom , v odd.XIII. sa rozpíšu ich spoločne dosiahnuté príjmy a výdaje spolu z rozpisom podielov a výkazy sa dajú pre oboch rovnaké podľa výstupu z účtovníctva.
    Ako Ti už kolegyne napísali je potrebné rozpočítať všetko pomerom, aký majú uvedený v zmluve o združení. Ja na to používam pomocné tabuľky, ktoré Ti posielam. Dajú sa v prípade potreby doplniť o potrebné údaje.
    Tieto prvé prikladám aj k DP ako prílohu a na DÚ sú radi...
    Pri delení daj však POZOR na výdavky (hlavne odvody do fondov), ktoré sa týkajú účastníkov združenia zvlášť. Môžu mať aj osobitné príjmy, alebo napr. 1 môže kúpiť DHM a je to potom len jeho majetok (nedelí sa pomerom). Práve preto používam tie tabuľky. AHOJ! Ak budeš ešte niečo potrebovať, ozvi sa.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    ALIBABKA
    Zita ďakujem za odpoveď , ale na vykazoch budem deliť všetko podielom? Aj vo výkaze Ma Z všetok majetok / peniaze, učty v bankach-zostatky/? Mala som informáciu, že DP zostaviť pre každého ich podielom , v odd.XIII. sa rozpíšu ich spoločne dosiahnuté príjmy a výdaje spolu z rozpisom podielov a výkazy sa dajú pre oboch rovnaké podľa výstupu z účtovníctva.
    Ak to zoberieš z hľadiska štatistiky, napr. "združenie" 5 členov by malo majetok 1 milión, ale vo výkazoch aj každý člen združenia by mal milión. A to už je spolu 5 miliónov. Normálne o chvíľu malé Švajčiarsko.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.