Zavrieť

Porady

úrava rozpočtu-čerpanie rozpočtu

Ahoj.
Prosím o radu.

1/ na príjm.účet sa poslali peniaze za prenájom kotolne, účtovanie MD223 -vratky/D ???
2/ výber hotovosti z bankomatu z účtu obyvateľov MD???/D???
3/ sledujem účty, ako je 111, viem že tam má byť koncom roka 0, teraz tam mám nejakú sumu...:-( kde som mohla urobiť chybu???? mylná platba je 0,príjem je 0 atd....

Robím účt.veľmi krátky čas účtovníctvo v RO a mám na krku ročnú závierku. Musím aj čerpanie rozpočtu vykorigovať. Mám mesačné sledovanie čerpania rozpočtu výdavkov a príjmov. Zborník je sledovaný stále, ked zaúčtujem výpis,to mi stále sedí.
Cez ID môžem robiť úpravu??? Kde je veľké čerpanie ubrať a kde je mínus tam to pridať, aby bolo čerpanie 100%. Co musím sledovať ako presne robiť závierku???
Prosím, ak vie niekto, nech mi napíše,poradí....som bezradná. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    mersedes1982 Pozri príspevok
    Ahoj.
    Prosím o radu.

    1/ na príjm.účet sa poslali peniaze za prenájom kotolne, účtovanie MD223 -vratky/D ???
    2/ výber hotovosti z bankomatu z účtu obyvateľov MD???/D???
    3/ sledujem účty, ako je 111, viem že tam má byť koncom roka 0, teraz tam mám nejakú sumu...:-( kde som mohla urobiť chybu???? mylná platba je 0,príjem je 0 atd....

    Robím účt.veľmi krátky čas účtovníctvo v RO a mám na krku ročnú závierku. Musím aj čerpanie rozpočtu vykorigovať. Mám mesačné sledovanie čerpania rozpočtu výdavkov a príjmov. Zborník je sledovaný stále, ked zaúčtujem výpis,to mi stále sedí.
    Cez ID môžem robiť úpravu??? Kde je veľké čerpanie ubrať a kde je mínus tam to pridať, aby bolo čerpanie 100%. Co musím sledovať ako presne robiť závierku???
    Prosím, ak vie niekto, nech mi napíše,poradí....som bezradná. ďakujem
    1. prenájom kotolne - na základe čoho? treba urobiť predpis 31x/6xx až potom úhradu
    2. výber hotovosti - na základe výpisu z účtu 261/2xx a potom PPD 211/261
    3. len hľadať Ti ostáva

    a toto čo píšeš "...Cez ID môžem robiť úpravu??? Kde je veľké čerpanie ubrať a kde je mínus tam to pridať, aby bolo čerpanie 100%...." to hádam nemyslíš vážne. Nemôžeš upravovať hore-dole. A v priebehu roka ste si nerobili predbežnú finančnú kontrolu, predtým než ste zrealizovali nejkaý nákup, či na to vôbec máte peniaze v rozpočte. To kde robíš? Ak robíš v rozpočtovej organizácii, máte nejakého zriaďovateľa, tam je nejké ekonomické oddelenie, kontaktuj sa s nimi - okamžite. Ak si na obci, máte povinnosť auditu, kontaktuj auditora, máte s nejakými blízkymi obcami aj bližšie kontakty (spoločný školský alebo stavebný úrad) alebo len tak, ľudia sa poznajú - okamžite volaj a choď za nimi, ale neviem, čo už teraz poriešiš, každému z nich horí termín (myslím, že 20. 1. to máte...)....
    ďakujem pekne za pomoc.
    samozrejme úpravu rozpočtu nemôžem len tak hore-dole, asi som to potom zle napísala.
    predtým sa to ako robilo neviem, ja tu robím 4 mesiace. Ahoj a prajem Ti pekný deň
    ja som ku koncu roka vynulovala v RO príjmový účet ( to sme museli, aby bola 0 !!!)
    Výpis BU ku dnu 29.12 zase náš zriadovateľ dal na PU sumu 3eurá za prenájom kotolne za posledné 3 roky.
    na MD som dala 223 (vratky)/ len protiúčet nie je mi jasný!!!!!

    úrava rozpočtu-čerpanie rozpočtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.