Zavrieť

Porady

uctovanie miezd v alfe

Ahojte, idem v alfe prvýkrat zauctovat mzdu zamestnanca dohodára. Študovala som ako, ale chcem si to overit aj u vas, ci som to spravne pochopila.

1. do knihy záväzkov musím zaevidovat:

- odvod do SP - v penaznom denniku to dám do Odvodu do fondov./členenie soc. poist/
- preddavková daň dohodára - v pen.denníku to dám do Mzdy
- čistá mzdy zamestnanca - v penaznom denniku to dám tiež ako Mzdy

- pre každú túto uvedenú´položku musím vytvoriť samostatné číslovanie /teda int. číslo/ v knihe záväzkov???

2. Povinný odvod SZČO do SP a ZP /za seba/ zaevidujem tiež do knihy záväzkov pod samostatnou knihoradou /číslovaním/ a v pen. denníku to dám do Odvodov do fondov? / s členením na SP a ZP/

Potom sa v tomto stlpci skumuluju odvody SZČO a aj od odvod za zamestnanca, nie? či sa niekde pletiem?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Enyma je offline (nepripojený) Enyma

    Enyma
    Ja som si v alfe vytvorila v záväzkoch samostatný číselný rad
    1 -12 na čisté mzdy zamestnancov- v peňažnom denníku - mzdy,
    preddavky na daň zamestnancov - v peňažnom denníku mzdy,
    SP a ZP - na každú samostatne spolu za zamestnana aj zamestnávateľa a pri úhrade záväzku v peňažnom denníku delím na mzdy - za zamestnancov a na odvody za zamestnávateľa,
    SP a ZP szčo taktiež samostatne - v peňažnom denníku - odvody .

    brikina je offline (nepripojený) brikina

    brikina
    Ďakujem, takto nejako som si to predstavovala aj ja, len som chcela vedieť, či tak môžem urobiť, resp. či je to správne. Mám ale jednu otázočku:

    úhradu do SP zaplatiš jednou položkou /za zam-ca i zam-ľa/ Ako to v peňažnom denníku v alfe potom rozpíšeš? Mne to totižto vychádza tak, že na jednu položku vo výpise z banky pripadnú dve položky v pen. denníku. Vdaka

    Enyma je offline (nepripojený) Enyma

    Enyma
    Ako záväzok suma celá t.j. 200 €
    PD - B - Výdavok- čiast. úhrada záväzku - 150 € - odvody za zamestnavateľa - kolonka odvody
    B - Výdavok - douhr. záväzku - 50 € - odvody za zamestnancov - kolonka mzdy.


    V krose v tipoch na učtovanie dali do záväzkov dávať zvlášť za zamestnávateľa a zvlášť záväzok za zamestnanca, ale pre mňa sa to zdalo neprehľadnejšie oproti tomu ako som si to vymyslela ja.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Zdravím Vás a zároveň prosím o radu. Nie je mi jasné, ako v Alfe zaevidujem do záväzkov mzdy za zamestnanca aj odvody. Ako si správne mám na to vytvoriť číselný rad.
    Momentálne účtujem banku a mám tam úhrada soc. poistenia 195,06 Eur. A taktiež mám úhrada VšZP v sume 32,06 Eur. Nakoľko mzdy nerobím, neviem, či tú sumu z bank. výpisu mám rozdeliť na 10% za zamestnávateľa a 4 % za zamestnanca alebo ako. Ďakujem Vám za Vaše ctené rady.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mondes Pozri príspevok
    Zdravím Vás a zároveň prosím o radu. Nie je mi jasné, ako v Alfe zaevidujem do záväzkov mzdy za zamestnanca aj odvody. Ako si správne mám na to vytvoriť číselný rad.
    Momentálne účtujem banku a mám tam úhrada soc. poistenia 195,06 Eur. A taktiež mám úhrada VšZP v sume 32,06 Eur. Nakoľko mzdy nerobím, neviem, či tú sumu z bank. výpisu mám rozdeliť na 10% za zamestnávateľa a 4 % za zamestnanca alebo ako. Ďakujem Vám za Vaše ctené rady.
    Do ostatných záväzkov si zaeviduješ
    - soc.poistenie zamestnanca (jednou sumou ak nemáš ALFU plus - inak sa to nedá)
    - zdr.poistenie zamestnanca (rovnaký postup)

    Pri úhrade dvomi položkami :
    - poistenie platené zamestnancom (v členení mzdy)
    - poistenie platené zamestnávatelom (v členení poistné)

    Ak sú mzdy spracovávané v OLYMPe, tlačím si k rozúčtovaniu Prehlad poistného, kde je poistné podľa jednotlivých poisťovní za zamestnanca aj zamestnávatela. Alebo si pýtaj od mzdárky kopie mesačných výkazov, tam na prvej strane vidíš súhrnný odvod z zamestnanca aj zamestnávatela.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    veronikasad Pozri príspevok
    Do ostatných záväzkov si zaeviduješ
    - soc.poistenie zamestnanca (jednou sumou ak nemáš ALFU plus - inak sa to nedá)
    - zdr.poistenie zamestnanca (rovnaký postup)

    Pri úhrade dvomi položkami :
    - poistenie platené zamestnancom (v členení mzdy)
    - poistenie platené zamestnávatelom (v členení poistné)

    Ak sú mzdy spracovávané v OLYMPe, tlačím si k rozúčtovaniu Prehlad poistného, kde je poistné podľa jednotlivých poisťovní za zamestnanca aj zamestnávatela. Alebo si pýtaj od mzdárky kopie mesačných výkazov, tam na prvej strane vidíš súhrnný odvod z zamestnanca aj zamestnávatela.
    Hmm, ďakujem. Tie ostatné záväzky to znamená, že typ dokladu bude "Iný"? A ešte ako si na to vytvorím číselný rad, aby som to mala priehľadne? Napr. aký dávate kód na SP zamestnanca?

    Mzdy nie sú spracovávané v OLYMPe, robí ich ešte bývala účtovníčka v MRP. (do konca roka, potom by som mala robiť ja, ale musím si urobiť nejaké školenie). Na BV mám len jednou sumou, že úhrada SP cca. 195 Eur a úhrada ZP cca 32 Eur. A práve to neviem, či tie sumy mám alebo nemám rozdeľovať na poistné platené zamestnávateľom a zamestnancom. Ďakujem pekne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mondes Pozri príspevok
    Hmm, ďakujem. Tie ostatné záväzky to znamená, že typ dokladu bude "Iný"? A ešte ako si na to vytvorím číselný rad, aby som to mala priehľadne? Napr. aký dávate kód na SP zamestnanca?

    Mzdy nie sú spracovávané v OLYMPe, robí ich ešte bývala účtovníčka v MRP. (do konca roka, potom by som mala robiť ja, ale musím si urobiť nejaké školenie). Na BV mám len jednou sumou, že úhrada SP cca. 195 Eur a úhrada ZP cca 32 Eur. A práve to neviem, či tie sumy mám alebo nemám rozdeľovať na poistné platené zamestnávateľom a zamestnancom. Ďakujem pekne.
    Mondes, čítaš čo som ti napísala ? V Alfe ich inak ako v dvoch riadkoch nezaúčtuješ. A na rozúčtovanie použi kopiu mesačného výkazu. Záväzok budeš "párovať" dvomi platbami.

    uctovanie miezd v alfe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.