Zavrieť

Porady

Leasing-odpisy pri Osob. mot. voz. a DPH ???

Prosím Vás neviete mi niekto poradiť s leazingom. Firma kúpila osobný automobil. Keďže je osobný nieje nárok na odpočet DPH zo splátky istiny. Otázka::: Odpisy teraz vypočítam z obtarávacej ceny + DPH alebo len obstarávacej ceny bez DPH ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    poslednou novelizáciou ZDP bolo ustanovenie § 25ZDP doplnené o nový odsek 6, v zmysle ktorého platí, že pri obstaraní hm. majetku formou finan. prenájmu DPH nie je u nájomcu nikdy súčasťou obstarávacej ceny predmetného majetku.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Prosím Vás poradťe: Firma kúpila osobné auto kat. M1 formou finančného lízingu. Teraz neviem ako to bude s tou DPH - z navýšenej splátky?A čo bude so splátkymi (istinou a nájmom),ktoré sú tiež s DPH a týkajú sa os. auta?Mám na DÚ podať aj Priznanie k Cestnej dani?
    Prosím poradťe mi!!!

    Cila je offline (nepripojený) Cila

    účtovníčka Cila
    Aj ja som sa potrápila s leasingom. Pridám prílohu snáď pomôže ako účtovať
    Leasing v JU. DPH sa účttuje ako prevádzková réžia aj z prvej splátky. Na firemné autá treba zaplatiť daň z motorových vozidiel.
    Netráp sa . S úsmevom Cila

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    tu klikni http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=128 potom klikni na "Tu stiahnuť" a otvorí sa Ti excelová tabuľka.....zadáš svoje údaje a máš tam všetky tabuľky, ešte aj zaúčtovanie v peňažnom denníku

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Prosím vás, ako by sa postupovalo v prípade, že pri leasingu nie je splnená podmienka podľa §2, písm. s) ods.1, teda že leasing je uzavretý na kratšiu dobu, napr. na 2 roky.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Zuzka, nemala som takýto prípad, ale podľa všetkého vyplýva, že ak nie je splnená podmienka, tak sa nedá.
    A nie je to formou kúpnej zmluvy? Lebo teraz robia leasingové spoločnosti kratšie termíny formou kúpnej zmluvy.
    Kedysi robili leasing. spoločnosti zmluvy na 36 mesiacov a to tak , že 24 boli splátky a 12 už bola len poistka - aby sa dodržal zákon.
    Povedali ste, že to chcete do podnikania?

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Ďakujem Muška, zatiaľ som nevidela tú zmluvu, je to jeden môj známy, ktorý si našiel na nete takéto auto v bazáre, s tým, že sa dá naň zobrať leasing na 2 roky. Pýtam sa tak trochu dopredu, či sa vôbec takéto auto dá nejako vložiť do firmy.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Zuzka, nech sa skúsi opýtať v leasing. spoločnosti, či sa to nedá ako KZ so splátkových kalendárom....potom je to jednoduché....auto zaradíš a odpisuješ ako keby si ho mala vyplatené /4 roky/

    Ale myslím si , že leas.spoločnosti sú už dosť otrkané v týchto veciach a ak povie, že to chce do podnikania, tak mu poradia.

    Daj vedieť ako ste dopadli?

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Ešte raz díky za ochotu. Poviem mu to, len nie je isté či si vyberie právo toto auto.Len som chcela byť trochu v obraze, keby taká situácia nastala. (ak áno, určite dám vedieť.)

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    k je to cez bazár, môže sa jednať o pokračovanie v leasingu po niekom inom ( postúpenie leasingu )

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.