Zavrieť

Porady

Osobná spotreba

Prosím Vás, mám vysokú pokladňu takže som ju znížil o osobnú spotrebu, no je to dosť peňazí a ja neviem či to mám niekde aj priznávať tento príjem. Lebo keď si ja vyplatím preniaze je to môj príjem a nikde ho nedaním? Ďakujem za radu.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Damián Pozri príspevok
Prosím Vás, mám vysokú pokladňu takže som ju znížil o osobnú spotrebu, no je to dosť peňazí a ja neviem či to mám niekde aj priznávať tento príjem. Lebo keď si ja vyplatím preniaze je to môj príjem a nikde ho nedaním? Ďakujem za radu.
Osobná spotreba je VNZD, t.j. ZD to nijako neovplyvní.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Je to tvoj hrubý hospodársky výsledok - zisk, ktorý musíš potom na základe DP zdaniť do 31.3.2012.
0 1
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

m.hladka Pozri príspevok
Je to tvoj hrubý hospodársky výsledok - zisk, ktorý musíš potom na základe DP zdaniť do 31.3.2012.
Zdravím. Aký zákon o tom hovorí? Ďakujem.
0 0
Damián Damián

Damián je offline (nepripojený) Damián

Ďakujem pekne
0 0
much much

much je offline (nepripojený) much

a ak som si z podnikateľského účtu(banka) previedol peniaze na osobný účet, môžem to zaúčtovať ako osobnú spotrebu? musím dokladovať aj výpisy z osobného účtu?
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

much Pozri príspevok
a ak som si z podnikateľského účtu(banka) previedol peniaze na osobný účet, môžem to zaúčtovať ako osobnú spotrebu? musím dokladovať aj výpisy z osobného účtu?
Áno, môžeš to zaúčtovať ako osobnú potrebu. Výpisy z osobného účtu k tomu nepotrebuješ.
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Neviem, či som to pochopila správne :

Ak SZČO učtujúca v JU dá vklad do podnikania cca 30000 € PNZD - Osobný vklad podnikateľa
cca 30000 € VNZD - vrátenenie vklad podnikateľa

Ak si vyplatí peniaze - osobná spotreba cca 2000 € VNZD - má sa to pripočítať na zdanenie ?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

Enyma Pozri príspevok
Neviem, či som to pochopila správne :

Ak SZČO učtujúca v JU dá vklad do podnikania cca 30000 € PNZD - Osobný vklad podnikateľa
cca 30000 € VNZD - vrátenenie vklad podnikateľa

Ak si vyplatí peniaze - osobná spotreba cca 2000 € VNZD - má sa to pripočítať na zdanenie ?
nie
0 0
much much

much je offline (nepripojený) much

mondes Pozri príspevok
Áno, môžeš to zaúčtovať ako osobnú potrebu. Výpisy z osobného účtu k tomu nepotrebuješ.
Ďakujem
0 0
Enyma Enyma

Enyma je offline (nepripojený) Enyma

Nerozumela som prispevku m. hladkej, ktora napisala :Re: Osobná spotreba

Je to tvoj hrubý hospodársky výsledok - zisk, ktorý musíš potom na základe DP zdaniť do 31.3.2012.
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Zdravím, je nejako obmedzená výška sumy osobnej spotreby na konci roka ako VNZD ? Môže to byť hocijaká suma, aká nám vyhovuje podľa toho, koľko peňazí máme a nikto nekontroluje, na čo sa použili? Vďaka.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Príroda Pozri príspevok
Zdravím, je nejako obmedzená výška sumy osobnej spotreby na konci roka ako VNZD ? Môže to byť hocijaká suma, aká nám vyhovuje podľa toho, koľko peňazí máme a nikto nekontroluje, na čo sa použili? Vďaka.
ÁNo, hocijaká suma.
0 0
Príroda Príroda

Príroda je offline (nepripojený) Príroda

Enyma Pozri príspevok
Nerozumela som prispevku m. hladkej, ktora napisala :Re: Osobná spotreba

Je to tvoj hrubý hospodársky výsledok - zisk, ktorý musíš potom na základe DP zdaniť do 31.3.2012.
Ani ja nie a myslím, že nás je viac.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

m.hladka Pozri príspevok
Je to tvoj hrubý hospodársky výsledok - zisk, ktorý musíš potom na základe DP zdaniť do 31.3.2012.
Martuška, nie je to práve najsprávnejšia odpoveď.
1 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

môžem si tovar z vlastnej firmy zaúčtovať do osobnej spotreby ak si ho kupujem pre seba? v jednoduchom účt. - to bude výdavok v hotovosti a osobná spotreba?
0 0
demeter demeter

demeter je offline (nepripojený) demeter

Chcem sa spýtať,ak si bubem posielať každý mesiac peniaze na knižku z podnikatelského učtu môžem si to dať do osobnej spotreby.
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

Áno, je to VNZD.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

demeter Pozri príspevok
Chcem sa spýtať,ak si bubem posielať každý mesiac peniaze na knižku z podnikatelského učtu môžem si to dať do osobnej spotreby.
ÁNo.
0 0
Mija33 Mija33

Mija33 je offline (nepripojený) Mija33

---ohľadom tej mojej osobnej spotreby tovaru z mojho shopu - ponížim si tovar a dám aj do osobnej spotreby, pokladna s tým asi nemá nič, či?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

účtujete len storno nákup tovaru v obstarávacej cene........najlepšie cez interný doklad k 31.12.2011, uviesť zoznam tovaru a účel - osobná spotreba, ak ste platiteľom DPH treba DPH odviesť, v pokladni neúčtujete, nakoľko ste sa tovar nezaplatili.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať