Zavrieť

Porady

Slovensko - Taliansko - IČ DPH, VIES, INTRASTAT

Dobry den, potrebovala by som pomoc
.... - nie som platca DPH, doteraz som prijimala faktury za sluzby len zo Slovenska. Teraz mam pripad - faktura z Talianska od firmy, ktora je platitelom DPH. Taliansky uctovnik odo mna ziada nejake prehlasenie zo systemu VIES a INTRASTAT. Vie mi niekto poradit, co to znamena? Takisto sa pyta, ci som jeho fakturu integrovala metodou "reverse charge". Vie mi niekto poradit, co to vsetko znamena a ake nalezitosti ma mat moja a jeho faktura? Musim si zaregistrovat IČ DPH? Na talianskej fakture musi byt vycislena DPH alebo nie? Dakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    vies je systém, kde si môžeš overiť ič dph vrámci ičš http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/ dobrý účtovnícky soft má tento link zakomponovaný v softe - napr. pohoda

    mp74 je offline (nepripojený) mp74

    mp74
    Dakujem ......Ano, to som si overila, talianska firma ma platnu registraciu IC DPH. Ale co dalej.....ak si zaregistrujem IC DPH, musim vyplnat nejake INTRASTAT formulare? Co to vlastne znamena? Na talianskej fakture musi byt vycislena DPH?

    Slovensko - Taliansko - IČ DPH, VIES, INTRASTAT

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.