Zavrieť

Porady

práca na dohodu a daňové priznanie

dobrý deń. mám otázku. som na predlženej,neplatenej materskej, pracujem na dohodu,môj mesačný príjem nepresahuje 100eur.problém je v tom,že účtovníčka mi moju mzdu nezdanovala.manžel si v práci podáva danové priznanie,ku ktorému musí doložiť aj potvrdenie z mojej práce. otázka znie : je problém v tom,že mi účtovníčka mzdu nezdanovala? bude to mať vplyv na výšku dvrátenia daní,ktoré si na mna manžel uplatní?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gabuška83 Pozri príspevok
    dobrý deń. mám otázku. som na predlženej,neplatenej materskej, pracujem na dohodu,môj mesačný príjem nepresahuje 100eur.problém je v tom,že účtovníčka mi moju mzdu nezdanovala.manžel si v práci podáva danové priznanie,ku ktorému musí doložiť aj potvrdenie z mojej práce. otázka znie : je problém v tom,že mi účtovníčka mzdu nezdanovala? bude to mať vplyv na výšku dvrátenia daní,ktoré si na mna manžel uplatní?
    Nie, pretože na uplatnenie NČ na teba, ako manželku, uplatní len rozdiel medzi NČ a tvojím príjmom( hrubým) z dohody.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    gabuška83 Pozri príspevok
    a keby to potvrdenie z mojej práce nedoložil,tak si musím podať DP sama?
    on nemusí dokladať potvrdením tvoj príjem - len ho uvedie do žiadosti o RZD a podpíše.
    Samozrejme, to neznamená, že ti to potvrdenie netreba - dobre si ho odlož (zamestnávateľ ti ho pošle)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gabuška83 Pozri príspevok
    a keby to potvrdenie z mojej práce nedoložil,tak si musím podať DP sama?
    Ty môžeš podať DP sama za seba(alebo požiadaš zamestnáv. o RZD) a on vo svojom si môže, za podmienok, ktoré som napísala, uplatniť NČ na Teba. Ak mu bude robiť RZD zamestnáv., alebo v DP, v kolónke príjem manželky uvedie sumu rozdielu medzi NČ a tvojím príjmom.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    gabuška83 Pozri príspevok
    jasné a keby to tam neuviedol? tak si ho musím podať sama?
    Nerozumieš podstate. Ak by ho neuviedol, neuplatnil by si NČ na Teba, to s tvojím DP nemá nič spoločné. Ty nie si povinná podať DP, nemáš zo zákona príjem na povinnosť DP.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    gabuška83 Pozri príspevok
    jasné a keby to tam neuviedol? tak si ho musím podať sama?
    ty pri tvojom príjme nemusíš robiť DP (ani daň ti nestrhávali) ... a manžel uvedie tvoj príjem buď do žiadosti o RZD, alebo do DP - ak si bude robiť sám.
    Ale ak si manžel vôbec nechce uplatniť ten rozdiel NČZD a tvojho príjmu - tak nemusí - nie je to povinné .. štát sa poteší - a on zaplatí viac na daniach Ale to asi nechceš
    Naposledy upravil Katy a R : 19.01.12 at 17:14

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Zhrnuté, nemusíš podávať DP, ani žiadať o RZD a manžel si v svojom DP, alebo v RZD uplatní na Teba rozdiel medzi NČ a tojím príjmom z dohody.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.