Zavrieť

Porady

DPH za doručenie z USA

Príjemné sobotné popoludnie prajem. Chcem si objednať ako fyzická osoba tovar z USA cez eBay približne za 130€ (vrátane poštovného). Chcem sa spýtať či budem platiť DPH za doručenie z USA. Nemám živnosť, som fyzická osoba. Ďakujem pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    laurin je offline (nepripojený) laurin

    laurin
    Da sa to riesit aj faxom alebo emailom. Treba dolozit vypis z Paypalu, prip. z uctu, dalej popis tovaru a mnozstvo. Dalej treba napisat kolko z celkovej sumy bolo postovne.
    Po precleni Ti to pride normalne na postu, kde zaplatis clo a posta Ti balik vyda.

    19roman97 je offline (nepripojený) 19roman97

    19roman97
    Hej, ale tam je o Cle písané. Ja by som potreboval rady tých, ktorý si už takto objednávali

    19roman97 je offline (nepripojený) 19roman97

    19roman97
    takto... Chcem si z eBay (USA) kúpiť dve bundy (spolu do 150€ aj s poštovným). Budem tým pádom určite platiť iba DPH? Ako a kde sa platí? Ďakujem

    up4anything je offline (nepripojený) up4anything

    up4anything
    - tovar do 150 E v tomto pripade podlieha len DPH
    -Správcom dane pri dovoze tovaru v SR je colný orgán /platis priamo colnemu organu/ - absolvoval som to len raz a to priamo na colnom urade priblizne pred rokom takze to uz nebude take cerstve info, no vtedy bolo potrebne dolozit info o hodnote tovaru = kvazi fakturu, nasledne ti vyrubia DPH, tu zaplatis sekom, ktory dostanes a tovar si nasledne mozes prevziat...

    DPH za doručenie z USA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.