Zavrieť

Porady

Stravné lístky

O nároku na stravné lístky pre živnostníkov sa na porade už popísalo dosť. Nie je mi ale jasné ako sa nakupujú stravné lístky či už pre živnostníka alebo zamestnanca. Na mesiac február kupujem stravné lístky v mesiaci február , alebo v mesiaci február kúpim stravné lístky podľa počtu odpracovaných dní za mesiac január a prípadný rozdiel / napr. dovolenka zamestnanca/ vyrovnám vo februári ? Táto moja otázka smeruje hlavne k tomu , že v dnešnej tlači / Sme str.7/ som sa dočítala, že náklady za jedlo nie je možné preukazovať spätne, ak si niekto napríklad kúpi lístky až vo februári , nemôže si dať do daňové ho priznania aj stravu za január / vetu som presne odpísala/ Nezdá sa mi to hlavne už aj preto , že stravné lístky si môžem kúpiť aj rok vopred a postupne ich vydávam zamestnancovi alebo sebe ako živnostníkovi v jednotlivých mesiacoch, takže ma poriadne poplietli. Aký je Váš názor na túto problematiku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.