Zavrieť

Porady

rohové okno

zdravim

chcem sa poradit - pri stavbe RD som osadzal mimo iného 2 rohove plastove okna - vsetko profil TROCAL 88+, dost som investoval do tychto okien, napriek tomu, ze som mal aj lacnejsie varianty, tento profil ma "dostal" ... pri rohovych oknach vsak zistujem problem s tym, ze hlavne pri vetre citim mierny prievan a chlad - je to hlavne v miestach, kde sa na stredovom stlpiku nachadzaju panty na otvaranie okien (kedze je to rohove okno - tak jedno sa mi otvara tak, ze panty ma v stredovom stlpiku a druhe ma zasa panty pri murive, tam nie je ziaden problem). Proste, ak pri rohovom okne dam ruku pri stredovom stlpiku k pantu - pri parapete, tak citim chlad. Uz mi boli raz pani oknari skontrolovat - dali mi tam ine panty, aby sa okno - co ma panty v stlpiku viac pritislo, ale nic ... myslim, ze problem je mozno niekde vo vyhotoveni, ci tam z vonkajsej strany nechyba nejeka krytka, aby nepodfukovalo do stredoveho stlpiku, je tam fuga, ked tam strcim prsty ... zhodou okolnosti - sused si daval tiez rohove okna a taketo krytky z vonkajsej strany presne v rohu ma ... tak neviem, ci to moze byt problem ... ak mate niekto skusenosti s rohovymi oknami, budem rad za kazdu radu ...

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    tak im zavolaj znovu nech to riesia.. alebo behaj so svieckou a presne zisti odkail to fuka.

    ROMBOR je offline (nepripojený) ROMBOR

    obycajny chlap so vsetkymi chlapskymi slabostami a starostami, milujuci svoju rodinu a vaziaci si svojich priatelov ... co viac dodat ...viac ROMBOR
    pritlak na kovani uz raz nastavovali, ale akosi to stale fuci pri silnom vetre ... no, uvidim, co mi povedia, ked ich tam dovediem ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.