Zavrieť

Porady

Dedičstvo

Dobrý deň!
V apríli minulého roku mi zomrel otec. Som rozvedená, mám nemanželskú dcéru (dcéra nie je dieťa bývalého manžela). Mám nebohého syna, syn bol dieťaťom nebohého manžela. Zdedila som určitú čiastku po mojom otcovi. Chcela by som sa opýtať ako sa postupuje v dedičskom konaní v prípade mojej smrti. Bude dediť aj môj bývalý manžel? Ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak tvoj syn nezije a nema deti, jedinym dedicom bude tvoja dcera.
    Ak by syn zomrel, ale zanechal po sebe deti, dedili by tvoje deti rovnakym podielom, pricom podiel zomreleho syna by si delili jeho deti.
    (teda napr. ak by sym mal 2 deti, dedilo by sa 1/2 dcera a po 1/4 kazde zo synovych deti)
    Tvoj exmanzel nema narok na dedicstvo po tebe.

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    ivka70 Pozri príspevok
    Ak tvoj syn nezije a nema deti, jedinym dedicom bude tvoja dcera.
    Ak by syn zomrel, ale zanechal po sebe deti, dedili by tvoje deti rovnakym podielom, pricom podiel zomreleho syna by si delili jeho deti.
    (teda napr. ak by sym mal 2 deti, dedilo by sa 1/2 dcera a po 1/4 kazde zo synovych deti)
    Tvoj exmanzel nema narok na dedicstvo po tebe.

    nie je to celkom tak, týka sa to iba dedenia zo zákona, ale ak spíše závet, kde zahrnie aj bývalého manžela, bude dediť aj on

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.