Zavrieť

Porady

Daňové priznanie FO, ktorá vedie PÚ

Dobrý večer, potrebovala by som poradiť aké daňové priznanie podáva FO, ktorá vedie PÚ, keďže v daňovom priznaní FO sa uvádzajú píjmy a výdaje a PÚ je o nákladoch a výnosoch. Nemám v tom úplne jasno. Naša firma prešla od nového roka z JÚ na PÚ. ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    tictac7 Pozri príspevok
    ...pýtala si sa, aké DP máš podať, nie ako zistíš základ dane....

    ...keďže sa jedná o FO, bez ohľadu na to, aké účtovníctvo vedie, základ dane je rozdiel medzi príjmami a výdavkami....
    .
    .
    .
    nič?
    tictac7 Pozri príspevok
    ...upraviš si o neuhradené faktúry náklady a výnosy.. ​?????
    NESÚHLASÍM!
    Ak FO vedie PÚ, podáva priznanie pre FO typ B, a to z údajov, ktoré zistil z PÚ. Prípadné úpravy vykoná tak ako pre PO (napr. reprezentačné je položka zvyšujúca základ dane, r. 41 resp. 49).
    V priznaní nevyplní tabuľku č. 1 na str. 3 (časť VI.), ale až na str. 4, pričom pre náklady a výnosy upravujúce základ dane použije r. 41,42,49 a 50.

    Výkazy: podáva Súvaha a Výkaz ziskov a strát + Poznámky.

    Nerobí Zápis valného zhromaždenia a neukladá účtovnú závierku do Obchodného registra.
    Naposledy upravil Rozalka : 23.01.12 at 18:26

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    zk24 Pozri príspevok
    ja by som sa chcela uistit v jednej veci... FO, ktorá je zapísaná v ORSR a preto vediet PU, tiež nie je povinná ukladať závierku do OR alebo musí?
    Túto povinnosť majú obchodné spoločnosti (a.s., s.r.o., družstvá) § 21 ZoU

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Suhlasim s Rozalkou. Vedie to ako PO. A podla mojho názoru tiez neupravuje základ dane o uhradené a neuhradené príjmy/výnosy.. postupuje tak ako PO akurát ze vyplna DzP FO B.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    hanka k Pozri príspevok
    Dobrý večer, potrebovala by som poradiť aké daňové priznanie podáva FO, ktorá vedie PÚ, keďže v daňovom priznaní FO sa uvádzajú píjmy a výdaje a PÚ je o nákladoch a výnosoch. Nemám v tom úplne jasno. Naša firma prešla od nového roka z JÚ na PÚ. ďakujem za odpovede.
    ...daňové priznanie sa neurčuje podľa toho, aké účtovníctvo vedenie účtovná jednotka, ale podľa formy účtovnej jednotky...
    ....daňové priznania sa volajú:
    1. Daňové priznanie k dani z príjmov fyzických osôb (typ A alebo B)
    2. Daňové priznanie k dani z príjmov právnických osôb

    hanka k je offline (nepripojený) hanka k

    hanka k
    Ďakujem, viem ,že podáva daňové priznanie ako FO, typ B, ale ako zistím základ dane.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    hanka k Pozri príspevok
    Ďakujem, viem ,že podáva daňové priznanie ako FO, typ B, ale ako zistím základ dane.
    ...pýtala si sa, aké DP máš podať, nie ako zistíš základ dane....

    ...keďže sa jedná o FO, bez ohľadu na to, aké účtovníctvo vedie, základ dane je rozdiel medzi príjmami a výdavkami....

    .
    .
    .
    .
    .
    .
    nič?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    hanka k Pozri príspevok
    Ďakujem, viem ,že podáva daňové priznanie ako FO, typ B, ale ako zistím základ dane.
    Účtovník, a nevie, ako zistí základ dane?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...upraviš si o neuhradené faktúry náklady a výnosy... ZLE!!! (neviem to preškrtnúť )
    Naposledy upravil tictac7 : 23.01.12 at 18:41

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Rozalka Pozri príspevok
    NESÚHLASÍM!
    Ak FO vedie PÚ, podáva priznanie pre FO typ B, a to z údajov, ktoré zistil z PÚ. Prípadné úpravy vykoná tak ako pre PO (napr. reprezentačné je položka zvyšujúca základ dane, r. 41 resp. 49).
    V priznaní nevyplní tabuľku č. 1 na str. 3 (časť VI.), ale až na str. 4, pričom pre náklady a výnosy upravujúce základ dane použije r. 41,42,49 a 50.



    Výkazy: podáva Súvaha a Výkaz ziskov a strát + Poznámky.

    Nerobí Zápis valného zhromaždenia a neukladá účtovnú závierku do Obchodného registra.
    ...opravujem sa

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    ja by som sa chcela uistit v jednej veci... FO, ktorá je zapísaná v ORSR a preto vediet PU, tiež nie je povinná ukladať závierku do OR alebo musí?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Vrelá vďaka. Hladala som to v zákon o obchodnom registri... a nevedela som sa z toho dočítať

    lejka je offline (nepripojený) lejka

    Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac lejka
    Keď daňovníík, ktorý vedie PÚ a nevyplňuje v priznaní tabuľku č. 1 na str. 3, kde je úhrn príjmu, z ktorého sa ráta výška odvodov pre Sociálnu poisťovňu od 1.7.2012, odkialľ budú vedieť v Sociálnej poisťovni, akú má výšku príjmu pre odvody? Lebo do Sociálnej poisťovne sa už nepodáva ani Výpis z DP.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Ja sa rozpisujem do oddielu XIV - osobitné záznamy. Píšem tam že účtuje v PU, aké mal príjmy a výdavky a základ dane.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zk24 Pozri príspevok
    ja by som sa chcela uistit v jednej veci... FO, ktorá je zapísaná v ORSR a preto vediet PU, tiež nie je povinná ukladať závierku do OR alebo musí?
    § 3
    Obsah zbierky listín


    (1) Zbierka listín obsahuje dokumenty vyhotovené v štátnom jazyku alebo v cudzom jazyku s overeným prekladom do štátneho jazyka (ďalej len "uložené listiny"), ktorými sú:
    ...
    g) riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka a priebežná účtovná závierka zapísanej osoby, a ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko fyzickej osoby alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov; účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy,

    lejka je offline (nepripojený) lejka

    Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac lejka
    Áno, aj ja, ale keď sa už nepodáva výpis z DP, či budú v Sociálnej poisťovni namiesto toho brať údaj z
    oddielu XIV - osobitné záznamy., alebo im treba poslať ešte zvlášť nejaké písomné oznámenie o výške príjmu za rok 2011.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.