Zavrieť

Porady

SZČO a podvojné účtovníctvo

SZČO, ktorá viedla v r. 2005 podvojné účtovníctvo podáva DP pre FO- typu B a prílohy ako PO - výkaz ziskov a strát, súvaha a poznámky. Je to tak správne? Ďakujem za poradenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    badgers
    SZČO, ktorá viedla v r. 2005 podvojné účtovníctvo podáva DP pre FO- typu B a prílohy ako PO - výkaz ziskov a strát, súvaha a poznámky. Je to tak správne? Ďakujem za poradenie.
    Poznámky neprikladám, nikdy ich DÚ ani kontroly nevyžadovali. Moja skúsenosť.

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    Paula
    Poznámky neprikladám, nikdy ich DÚ ani kontroly nevyžadovali. Moja skúsenosť.
    § 49 ods. 11 ZDP: Na účely podania daňového priznania je daňovník povinný zostaviť účtovnú závierku podľa osobitného predpisu*...a predložiť ju správcovi dane v termíne na podanie daňového priznania.
    § 17 ods. 3 zákona o účtovníctve (tzv. osobitný predpis*): Účtovná závierka v sústave podvojného účtovníctva okrem všeobecných náležitostí podľa odseku 2 obsahuje tieto súčasti:
    a) súvahu
    b) výkaz ziskov a strát
    c) poznámky
    Ak DÚ k DP typu B u FO účtujúcej v podvojnom účtovníctve nevyžaduje poznámky, nepostupuje v súlade so zákonom. U nás to vyžadujú...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Však ani my nepostujeme podľa zákona, keď ich neprikladáme . Ja som bola jedno také priznanie odovzdávať osobne na DÚ a poznámky mi vrátili, že ich netreba. Odvtedy sa ani neunúvam ich robiť.
    Naposledy upravil Johanka : 31.01.06 at 15:27

    badgers je offline (nepripojený) badgers

    badgers
    ďakujem všetkým za radu, poznámky radšej pošlem, aj keď si myslím, že ich nikto nečíta.

    aliiica je offline (nepripojený) aliiica

    aliiica
    Ahojte, k tym vykazom u szco uctujuceho v PU. Uvediem bezne uctovne obdobie a ako bezprostredne predchadzajuce uctovne obdobie nebudem nic uvadzat?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    aliiica Pozri príspevok
    Ahojte, k tym vykazom u szco uctujuceho v PU. Uvediem bezne uctovne obdobie a ako bezprostredne predchadzajuce uctovne obdobie nebudem nic uvadzat?
    Podľa toho, či máte predchádzajúce účtovné obdobie. Ak máte uvediete. Ak nemáte porovnateľné obdobie, v ktorom ste účtovali v sústave podvojného účtovníctva, neuvediete ho. Pri vzniku je porovnateľné obdobie v súvahe odvodené z otváracej súvahy.

    aliiica je offline (nepripojený) aliiica

    aliiica
    To som zabudla napisat, ze v r. 2011 sme prvy krat uctovali v PU. Dovtedy sme uctovali v JU.

    Takze ked pri prechode z JU do PU nemam porovnatelne neuvediem nic.
    Ale pri vzniku by som uvadzala z otvaracej suvahy?

    Dakujem velmi pekne

    SZČO a podvojné účtovníctvo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.