Zavrieť

Porady

darovanie 2 % dane

chcela by som sa opytat, mam zamestnanca, ktorý chce darovať 2 % zo zaplatenej dane, tento zamestnanec mal v roku 2011 dvoch zamestnávateľov, k nám prestupil v septermbri 2011, mam mu tlačivo vyplniť len ja-potvrdenie o zaplatení dane za celý rok, teda sčítam aj zaplatenu dan u predchádzajúceho zamestnavateľa,kedže mu robím ročné zúčtovanie?
druhá otázka zamestnankyna v roku 2011 pracovala aj v čechách na dohodu o vykonaní práve, hovorím spravne, že jej nemôžem robiť ročné zúčtovanie? dakujem
Usporiadat
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

vanessa2 Pozri príspevok
chcela by som sa opytat, mam zamestnanca, ktorý chce darovať 2 % zo zaplatenej dane, tento zamestnanec mal v roku 2011 dvoch zamestnávateľov, k nám prestupil v septermbri 2011, mam mu tlačivo vyplniť len ja-potvrdenie o zaplatení dane za celý rok, teda sčítam aj zaplatenu dan u predchádzajúceho zamestnavateľa,kedže mu robím ročné zúčtovanie?
druhá otázka zamestnankyna v roku 2011 pracovala aj v čechách na dohodu o vykonaní práve, hovorím spravne, že jej nemôžem robiť ročné zúčtovanie? dakujem
...potvrdenie o zaplatení dane robíš za základe ročného zúčtovania preddavkov na daň...
...k druhej otázke sa neviem vyjadriť
1 0
Erislava Erislava

Erislava je offline (nepripojený) Erislava

Potvrdenie o zaplatení dane na účely poukázania 2% zaplatenej dane vydáva ten zamestnávateľ, ktorý robí RZD, čiže Ty. Zamestnanec Ti donesie potvrdenie od predošlého zamestnávateľa, urobíš RZD a dáš zamestnancovi potvrdenie o zaplatení dane, na základe ktorého on potom vyplní Vyhlásenie a potvrdenie priloží k nemu. Ak bol príjem zo zahraničia, zamestnanec si robí sám DP.
2 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Môžem darovať 2% aj keď robím priznanie len z predaja nehnuteľností?
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

invest Pozri príspevok
Môžem darovať 2% aj keď robím priznanie len z predaja nehnuteľností?
Zákon nedefinuje z akých príjmov je zaplatená daň, zákon hovorí iba že daň musí byť zaplatená, ale pozor ak je to PO a ak nebol poskytnutý finančný dar vo výške 0,5 %, tak sa potom kráti darovanie dane na 1,5%
0 0
piškotka piškotka

piškotka je offline (nepripojený) piškotka

Ahojte, možem ja ako zamestnanec požiadať o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane na účely 2% ak zamestnávateľ nemá zaplatenú daň zo závislej činnosti? zamestnancom daň zrazil ale neodviedol??? ako s 2 %.....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ÁNo, mohla si požiadať, ale to bolo potrebné uviesť v žiadosti o RZD do 15.2.
2 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

piškotka Pozri príspevok
Ahojte, možem ja ako zamestnanec požiadať o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane na účely 2% ak zamestnávateľ nemá zaplatenú daň zo závislej činnosti? zamestnancom daň zrazil ale neodviedol??? ako s 2 %.....
ak si nežiadala zamestnávateľa o RZD, tak je povinný Ti vystaviť potvrdenie o zdaniteľných príjmoch a odvenej dani
§9
Povinnosti zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane


(5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie zamestnaneckej prémie a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do

a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. február
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mne logika vraví, že ak mi daň zo mzdy zrazili, tak som ju v podstate zaplatila. Veď tak ako je s poistením - zamestnávateľ je dlžník, ale zamestnanec v poisťovni "obstojí". Či nie?
2 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

Paula Pozri príspevok
Mne logika vraví, že ak mi daň zo mzdy zrazili, tak som ju v podstate zaplatila. Veď tak ako je s poistením - zamestnávateľ je dlžník, ale zamestnanec v poisťovni "obstojí". Či nie?
presne, tiež si myslím ak mi bola daň strhnutá z môjho príjmu, tak si môžem rozhodnúť komu dám z nej 2%, že ju zamestnávateľ neodviedol mňa zaujímať nemusí
1 0
JanaS JanaS

JanaS je offline (nepripojený) JanaS

Zdravím, aký dátum mám dať na potvrdenie o zaplatení dane, keď po ročnom zúčtovaní dane vyšlo firme platiť nulové mesačné zálohy ? Myslím tým na potvrdení potrebnom k darovaniu 2% dane. Ď.
0 0
JanaS JanaS

JanaS je offline (nepripojený) JanaS

Poprosím ešte raz o pomoc , môžem tam dať dátum kedy boli mzdy odídené z účtu? Veľmi pekne ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

JanaS Pozri príspevok
Zdravím, aký dátum mám dať na potvrdenie o zaplatení dane, keď po ročnom zúčtovaní dane vyšlo firme platiť nulové mesačné zálohy ? Myslím tým na potvrdení potrebnom k darovaniu 2% dane. Ď.
Dáva sa tam dátum RZD. ALe ako hovoríš o dvoch daniach, nie? RZD- robíme zamestnancom, DP za firmu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dnes som bola na DU podávať DP a pýtala som sa, či je nutné v prípade darovania 2 % dane uhradiť drobné centové nedoplatky z podaného DP. Vystihla som čas, keď som tam bola sama a za stolom 3 daňováčky. Nakoniec sa zhodli v tom, že od min.roka centové nedoplatky sa uhrádzať nemusia (niektoré z nich boli aj na školení DR SR, všetky o tom nevedeli).
1 0
JanaS JanaS

JanaS je offline (nepripojený) JanaS

Asi som blbo napísala, zamestnanec chce darovať 2% svojej dane a ja mu mám v potvrdení o zaplatení dane napísať dátum odvodu jeho daň. nedoplatku /0.04€/ a neviem aký dátum keďže po započítaní preddavkov a RZD mi vyšlo, že platiť tento mesiac preddavky nebudem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

JanaS Pozri príspevok
Asi som blbo napísala, zamestnanec chce darovať 2% svojej dane a ja mu mám v potvrdení o zaplatení dane napísať dátum odvodu jeho daň. nedoplatku /0.04€/ a neviem aký dátum keďže po započítaní preddavkov a RZD mi vyšlo, že platiť tento mesiac preddavky nebudem.
Žiadny dátum - nedoplatok už nemusí uhrádzať. Viď predch.príspevok - týka sa síce DP, ale platí aj pre RZD.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Zrazila som zamestnancom nedoplatok z RZD. Je to chyba alebo to môžem nechať tak. Na potvrdení mi dá dátum, kedy som nedoplatok vyrovnala. Neviem, či mám opraviť výplaty.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

VERONIKA6 Pozri príspevok
Zrazila som zamestnancom nedoplatok z RZD. Je to chyba alebo to môžem nechať tak. Na potvrdení mi dá dátum, kedy som nedoplatok vyrovnala. Neviem, či mám opraviť výplaty.
Posúvam.
0 0
Lekon Lekon

Lekon je offline (nepripojený) Lekon

účtovník-personalista, zakladám sro-čky elektronicky, dobre radím podnikaľom ako sa nezblazniť z odvodov a daní :o) najmä v Košiciach ...viac
ako je to u pravnickej osoby 0,5% zaplatenej na verejnoprospesny ucel? ako uctovat takuto operaciu a ako ovplyvnuje ZD? dakujem
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Chcela by som sa opýtať akým spôsobom je možné zmeniť príjemcu 1,5 % dane resp. či je vôbec možná takáto zmena. Ďakujem
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Posúvam, nestretli ste sa s tým už niekto?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať