Zavrieť

Porady

darovanie 2 % dane

chcela by som sa opytat, mam zamestnanca, ktorý chce darovať 2 % zo zaplatenej dane, tento zamestnanec mal v roku 2011 dvoch zamestnávateľov, k nám prestupil v septermbri 2011, mam mu tlačivo vyplniť len ja-potvrdenie o zaplatení dane za celý rok, teda sčítam aj zaplatenu dan u predchádzajúceho zamestnavateľa,kedže mu robím ročné zúčtovanie?
druhá otázka zamestnankyna v roku 2011 pracovala aj v čechách na dohodu o vykonaní práve, hovorím spravne, že jej nemôžem robiť ročné zúčtovanie? dakujem
Usporiadat
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Stále platia tie 2% pre zamestnanca? Počula som niečo o 1,5 %, teraz neviem, pre koho to platí? Poradíte prosim?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

vema Pozri príspevok
Stále platia tie 2% pre zamestnanca? Počula som niečo o 1,5 %, teraz neviem, pre koho to platí? Poradíte prosim?
1,5 % pre PO , bez darov
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Mila123 Pozri príspevok
1,5 % pre PO , bez darov
Ďakujem pekne.
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Mila123 Pozri príspevok
1,5 % pre PO , bez darov
Prosím Vás a pre FO tiež platí 1,5 % bez darov? Alebo môže darovať celé 2 % bez ohľadu či niečo daroval?
Ďakujem.
0 0
katka s. katka s.

katka s. je offline (nepripojený) katka s.

Mila123 Pozri príspevok
1,5 % pre PO , bez darov
Prosím Vás a pre FO tiež platí 1,5 % bez darov? Alebo môže darovať celé 2 % bez ohľadu či niečo daroval?
Ďakujem.
Už som pozornejšie prečítala par. 50. Tak pre FO platí stále 2 % bez výnimiek. A zamestnanec, ktorému robí RZ zamestnávateľ môže tieto 2 % poslať vyhlásením do 30.4. Myslím, že sa nemýlim.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

jasne, že platí 2 % bez darov, kukni si § 50 ZDP.....
0 0
Radka08 Radka08

Radka08 je offline (nepripojený) Radka08

veronikasad Pozri príspevok
Dnes som bola na DU podávať DP a pýtala som sa, či je nutné v prípade darovania 2 % dane uhradiť drobné centové nedoplatky z podaného DP. Vystihla som čas, keď som tam bola sama a za stolom 3 daňováčky. Nakoniec sa zhodli v tom, že od min.roka centové nedoplatky sa uhrádzať nemusia (niektoré z nich boli aj na školení DR SR, všetky o tom nevedeli).
Veronika a to ti len povedali? V zákone som nikde nevidela, že drobné nedoplatky (bežne sú okolo 0,04 €) sa nemusia zamestnancom zraziť...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať