Zavrieť

Porady

Práca na dohodu súčasne s evidenciou na úrade práce

Dobrý deň,

Potreboval by som sa poradiť ohľadom práce a dohodu vykonávanou súčasne s evidenciou na úrade práce. Pred pár dňami som odišiel z vysokej školy a onedlho budem evidovaný na úrade práce. Zohnal som si nejakú prácu na dohodu, no neviem koľko hodín do týždňa resp. kalendárneho roka maximálne môžem odrobiť a za akú maximálnu mzdu. Ako to bude s hlásením sa na úrade práce, keď v čase hlásenia budem práve v práci? Neviem akú dohodu so zamestnávateľom uzatvoríme, keďže neviem presný rozdiel medzi DOHODOU O VYKONANÍ PRÁCI a DOHODOU O PRACOVNEJ ČINNOSTI. Kto bude platiť za mňa zdravotné a sociálne poistenie. Štát alebo zamestnávateľ? Ako sa mám vyhnúť tomu, aby nevyradili z evidencie?

Za všetky príspevky vopred ďakujem.
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

zdroj : http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=12926

Od 01.07.2011 maximálna výška mzdy alebo odmeny uchádzača o zamestnanie, ktorý vykonáva túto zárobkovú činnosť počas evidencie na úrade práce, sociálnych vecí a rodiny je 139,90 EUR. Skutočnosti o výške mzdy alebo odmeny preukazuje uchádzač o zamestnanie za uplynulý kalendárny mesiac v termíne, ktorý mu stanoví úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.
2 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

O dohodách sa viac dočítaš v § 223-228 ZP

http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...011-a.html#223

Po zaevidovaní na UP, skôr než prvý deň nastúpiš do práce, musíš kopiu dohody odovzdať na UP. Zarobiť môžeš max. 139,90€ (upravuje sa spolu so životným minimom od 1.7. kal.roka). Mesačne predkladáš potvrdenie o príjme na predpísanom tlačive UP.

Prácu si musíš zariadiť tak, aby si sa kontaktu v stanovenom termíne mohol zúčastniť. Inak ťa vyradia z evidencie a budeš si musieť platiť zdr.poistenie ako samoplatitel.
2 0
Finch Finch

Finch je offline (nepripojený) Finch

A čo znamená

Občan, ktorý má záujem využiť poskytovanie služieb zamestnanosti
má možnosť uchádzať sa o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie na základe osobne podanej písomnej žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Finch Pozri príspevok
A čo znamená

Občan, ktorý má záujem využiť poskytovanie služieb zamestnanosti
má možnosť uchádzať sa o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie na základe osobne podanej písomnej žiadosti o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie?
Že na UP dostaneš predpísané tlačivo, ktoré spolu s dokladom o vzdelaní odovzdáš na UP. Zaevidovať sa treba do 7 dní od vykonania štátnej skúšky. Vtedy ťa zaevidujú spätne. Ak prídeš neskôr, tak len ododňa doručenia žiadosti a chýbajúce dni si musíš v zdr.poisťovni doplatiť ako samoplatitel.

Opravujem, ty nekončíš štúdium, ale predčasne odchádzaš zo školy. Tak štátnice sa ťa netýkajú.
Evidencia do 7 dní od ukončenia štúdia.
0 0
Finch Finch

Finch je offline (nepripojený) Finch

Ale má to nejaké výhody?

Mám ešte jednu otázku. Pozeral som si ten zákonník. Dobre som pochopil, že Dohoda o pracovnej činnosti je už zrušená? To mi bude úrad práce posielať pracovné ponuky?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Finch Pozri príspevok
Ale má to nejaké výhody?

Mám ešte jednu otázku. Pozeral som si ten zákonník. Dobre som pochopil, že Dohoda o pracovnej činnosti je už zrušená? To mi bude úrad práce posielať pracovné ponuky?
starý kúsok si pozeral.....dohoda o pr. činnosti je platná.....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Finch Pozri príspevok
Ale má to nejaké výhody?

Mám ešte jednu otázku. Pozeral som si ten zákonník. Dobre som pochopil, že Dohoda o pracovnej činnosti je už zrušená? To mi bude úrad práce posielať pracovné ponuky?
nie je zrušená, je tam doplnený nový §.

Na aké výhody sa pýtaš ? Pracovné ponuky určite nie, pozrieš si ich na nástenke UP - ešte ťa budú "buzerovať" s karičkami, kde musíš dokladovať, že si hľadáš prácu. Akurát štát bude za teba platiť zdravotné poistenie. Inak by si sa musel prihlásiť ako samoplatitel a platiť 47,58€ mesačne. Evidencia na UP nie je povinná.
0 0
Finch Finch

Finch je offline (nepripojený) Finch

Ale má to nejaké výhody? To mi bude ÚP posielať pracovné ponuky? Dobre som to pochopil? Ak áno budú to ponuky len z môjho odboru, ktorý som študoval na strednej škole?

Kamarát si nedávno vybavoval nejaké odporúčanie, že hľadá prácu. Je to to isté?

Mám ešte jednu otázku. Pozeral som si ten zákonník. Dobre som pochopil, že Dohoda o pracovnej činnosti je už zrušená?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Finch Pozri príspevok
Ale má to nejaké výhody? To mi bude ÚP posielať pracovné ponuky? Dobre som to pochopil? Ak áno budú to ponuky len z môjho odboru, ktorý som študoval na strednej škole?

Kamarát si nedávno vybavoval nejaké odporúčanie, že hľadá prácu. Je to to isté?

Mám ešte jednu otázku. Pozeral som si ten zákonník. Dobre som pochopil, že Dohoda o pracovnej činnosti je už zrušená?
nepozeral si do konca - doplnený § 228a
0 0
Finch Finch

Finch je offline (nepripojený) Finch

Myslel som či to má nejaké výhody, keď pošlem žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Finch Pozri príspevok
Myslel som či to má nejaké výhody, keď pošlem žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie.
Čítaš, čo ti píšem ? Štát bude za teba platitelom zdr.poistenia.
1 0
Finch Finch

Finch je offline (nepripojený) Finch

veronikasad Pozri príspevok
nepozeral si do konca - doplnený § 228a
Pre toto som sa pýtal.

§ 226a
Dohoda o pracovnej činnosti
Na začiatok

zrušený
0 0
up4anything up4anything

up4anything je offline (nepripojený) up4anything

precitaj si prve dva prispevky a nespekuluj viac... vedia co pisu
1 0
Finch Finch

Finch je offline (nepripojený) Finch

veronikasad Pozri príspevok
Čítaš, čo ti píšem ? Štát bude za teba platitelom zdr.poistenia.
Áno. Myslel som, že štát bude platiteľom ZP len keď budem ,,normálne" zaevidovaný na ÚP, čiže bez tej žiadosti. Zle som to pochopil. Platí to pre oba prípady. A čo sa týka sociálneho poistenia? To nemusím vraj platiť.
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

normálne zaevidovaný budeš len vtedy, keď vyplníš tú žiadosť.. iná možnosť n e e x i s t u j e... evidenicia na úrade práce znamená to, že si uchádzač o zamestnanie..

sociálne odvody si nemusíš platiť..ale ani štát ich nebude za teba..
1 0
up4anything up4anything

up4anything je offline (nepripojený) up4anything

tak jednoduchsie, aby si to teda pochopil - zaevidujes sa na UP, prilozis aj dohodu, kazdy mesiac nosis potvrdenie ze si nezarobil viac ako tych spominanych 139 eur ci kolko presne /vid predosle prispevky/ a nestaras sa o poistenia ...
0 0
Finch Finch

Finch je offline (nepripojený) Finch

ewita888 Pozri príspevok
normálne zaevidovaný budeš len vtedy, keď vyplníš tú žiadosť.. iná možnosť n e e x i s t u j e... evidenicia na úrade práce znamená to, že si uchádzač o zamestnanie..

sociálne odvody si nemusíš platiť..ale ani štát ich nebude za teba..
Ale pod tým ,,normálne" zaevidovaný myslím, keď sa len zaevidujem na ÚP. Žiadnu žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie nepošlem.
0 0
Finch Finch

Finch je offline (nepripojený) Finch

up4anything Pozri príspevok
tak jednoduchsie, aby si to teda pochopil - zaevidujes sa na UP, prilozis aj dohodu, kazdy mesiac nosis potvrdenie ze si nezarobil viac ako tych spominanych 139 eur ci kolko presne /vid predosle prispevky/ a nestaras sa o poistenia ...
Dá sa to nejako obísť? Že mi zamestnávateľ dá viac, no na tlačivo napíše, že som zarobil to minimum?
0 0
up4anything up4anything

up4anything je offline (nepripojený) up4anything

ach ...
1 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

Finch Pozri príspevok
Ale pod tým ,,normálne" zaevidovaný myslím, keď sa len zaevidujem na ÚP. Žiadnu žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie nepošlem.

a ako sa chceš zaevidovať?? fakt nevieš čítať?? iná možnosť evidencie neexistuje
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať