Zavrieť

Porady

Práca na dohodu súčasne s evidenciou na úrade práce

Dobrý deň,

Potreboval by som sa poradiť ohľadom práce a dohodu vykonávanou súčasne s evidenciou na úrade práce. Pred pár dňami som odišiel z vysokej školy a onedlho budem evidovaný na úrade práce. Zohnal som si nejakú prácu na dohodu, no neviem koľko hodín do týždňa resp. kalendárneho roka maximálne môžem odrobiť a za akú maximálnu mzdu. Ako to bude s hlásením sa na úrade práce, keď v čase hlásenia budem práve v práci? Neviem akú dohodu so zamestnávateľom uzatvoríme, keďže neviem presný rozdiel medzi DOHODOU O VYKONANÍ PRÁCI a DOHODOU O PRACOVNEJ ČINNOSTI. Kto bude platiť za mňa zdravotné a sociálne poistenie. Štát alebo zamestnávateľ? Ako sa mám vyhnúť tomu, aby nevyradili z evidencie?

Za všetky príspevky vopred ďakujem.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mi75 Pozri príspevok
A zamestnávateľ za mňa platí nejaké odvody?
iba garančné a úrazové poistenie, spolu 1,05% z hrubej mzdy.

Ak nemáš podpísané vyhlásenie, tak sa tvoj čistý príjem zníži o 19 % preddavkovú daň, ktorú musí zamestnávatel odviesť na DU.
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Pri dohode žiadne,
len garančné a úrazové poistenie.
0 0
mi75 mi75

mi75 je offline (nepripojený) mi75

Na to prehlásenie je nejaké konkrétne tlačivo? A komu sa odovzdáva?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mi75 Pozri príspevok
Na to prehlásenie je nejaké konkrétne tlačivo? A komu sa odovzdáva?
Zamestnávateľovi,

Vyhlásenie na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mi75 Pozri príspevok
Na to prehlásenie je nejaké konkrétne tlačivo? A komu sa odovzdáva?
Budeš pracovať pre toho istého zamestnávatela, u ktorého máš pracovnú zmluvu ?
0 0
mi75 mi75

mi75 je offline (nepripojený) mi75

Nie. Manžel je SZČO a potrebuje 2 ľudí na výpomoc- tak uvažujeme o mojej pomoci a ešte jednej mamičky na MD.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mi75 Pozri príspevok
Nie. Manžel je SZČO a potrebuje 2 ľudí na výpomoc- tak uvažujeme o mojej pomoci a ešte jednej mamičky na MD.
Ak si manžel nepotrebuje znižovať základ dane, počas tvoje RD ťa nemusí prihlasovať ako dohodárku v SP. Nepôjde o nelegálnu prácu, lebo počas RD si dôchodkovo poistená.

tlačivo Vyhlásenia nájdeš tu

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ijmov_2012.rtf
0 0
mi75 mi75

mi75 je offline (nepripojený) mi75

A tú druhú mamičku?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Druhú mamičku potrebuje zamestnať na dohodu, nemusela by byť ak by bola napr. sestrou tvojho manžela. Alebo manželkou čo byť nemôže bo by bol tvoj mng. bigamista
0 0
mi75 mi75

mi75 je offline (nepripojený) mi75

Ďakujem vám, už v tom mám jasno. Vecne , výstižne a ešte aj úsmevne.( U mang. tie vzťahy ešte overím)Dík.
0 0
AnnaČ AnnaČ

AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

Zamestnávali sme pracovníčku na DoPČ, ktorá od septembra bola evidovaná na ÚP a mala u nás podpísané vyhlásenie. Pracuje u nás ďalej, ale od marca je už na predčasnom dôchodku. Môžem jej aj naďalej uplatňovať nezdaniteľné minimum?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AnnaČ Pozri príspevok
Zamestnávali sme pracovníčku na DoPČ, ktorá od septembra bola evidovaná na ÚP a mala u nás podpísané vyhlásenie. Pracuje u nás ďalej, ale od marca je už na predčasnom dôchodku. Môžem jej aj naďalej uplatňovať nezdaniteľné minimum?
Áno.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AnnaČ Pozri príspevok
Zamestnávali sme pracovníčku na DoPČ, ktorá od septembra bola evidovaná na ÚP a mala u nás podpísané vyhlásenie. Pracuje u nás ďalej, ale od marca je už na predčasnom dôchodku. Môžem jej aj naďalej uplatňovať nezdaniteľné minimum?
do konca roka 2012 ano.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať