Zavrieť

Porady

Zúfalí obyvatelia vchodu

Ahojte všetci. Sme v situácii z ktorej sa nevemie nijak dostať. Vo vchode máme suseda , ktorý zapratal na komplet spoločný priestor kočíkareň a spoločný nebytový priestor pod schodami. 2 roky ho nútime, aby s tým niečo robil, a stále nič. Odpoveď stále tá istá od neho že spoločné priestory môže využívať každí tak môžme aj my. Ale ako ich máme využívať keď nemáme ani kľúče a už sa do tých priestorov nezmestí ani špendlík . Je to zapratané komplet až sa odúvajú plechy a haraburdy sú aj na rúrach. Poraďte nám ako máme postupovať, lebo sme už zúfalí z tejto situácie. A to nevravíme o tom , že náš dokonalý pán sused kŕmi holúbkov a potkanov pri paneláku a na tieto výhrady nám odvedí, že nemáme radi vtáčikov.....
Usporiadat
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
My sme mali schôdzu a tam sme si odhlasovali, že pri najbližšom jarnom upratovaní (2011) odstránime všetky haraburdy spod schodov (ako u vás). Dopadlo to tak, že upratovanie nebolo, haraburdy tam ostali Tak to skúsim navrhnúť opäť tento rok. Dokonca tam pribudol panel
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
IvanPK IvanPK

IvanPK je offline (nepripojený) IvanPK

Skúsiť požiadať o pomoc mestskú políciu a regionálneho hygienika...
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Bol som vchodový dôverník. Riešili sme to takto. Vyzvali sme všetkých oznamom na dverách, aby vypratali spoločné priestory(chodby) do určitého dátumu. Samozrejme polovica tam ostala, tak sme to na najbližšej brigáde povyhadzovali ku kontajnerom.(Je tu však riziko že bezcennú skriňu si vlastník cení ako nábytok z hradu Ľudovíta IVX a bude požadovať adekvátnu finančnú náhradu).
Ďalšia kapitola boli miestnosti, ktoré niektorí obyvatelia považovali za svoje. Keďže list vlastníctva hovoril o niečom inom, tak sme na schôdzi odhlasovali ich otvorenie a vypratanie. Následne sme si vylosovali pridelenie jednotlivých miestností podľa plochy bytov. Takže sme získali napr. bývalú práčovňu piati. Samozrejme po dohode sa mohli nájomníci medzi sebou vymeniť.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Ak má Vaša bytovka správcu, požiadať ho, aby to riešil vrámci svojich kompetencií.
0 0
Puma05 Puma05

Puma05 je offline (nepripojený) Puma05

U nas boli tiez pokusy o privatizaciu spolocnych priestorov - na domovej schodzi sa vsak dohodlo, ze nakolko spolocne priestory su spolocne pre vsetkych vlastnikov bytov, tak pokial si ich niekto nechce prenajat za mesacny najom, ma kazdy najomnik na poziadanie moznost pristupu do nich.
Kvoli tomu, aby bolo mozne spolocne priestory vyuzivat vsetkymi, a bol z nich maximalny osoh, dohodlo sa, ze najomnici maju tri mesiace na odstranenie roznych haraburd zo spolocnych priestorov (ako kostry bicyklov, stare pracky a pod.) a po tomto termine bude pristaveny kotajner, kam pojdu vsetky zvysne veci, a ze sa urobi celovchodova brigada upratovania. Vacsina to odsuhlasila, nakolko stare haraburdy naozaj len zbytocne zaberali priestor a vacsinou s nimi majitelia nepohli aj vyse pat rokov. (K niektorym sa dokonca ani nik nehlasil. )
Suseda urcite rieste - ak nie po dobrom, tak po zlom - o spolocnych priestoroch predsa rozhoduju najomnici spolocne. (Ked sa nebude dat inak, rozhodnite napr., ze zo spolocnych priestorov, kde ma sused najvac haraburd, urobite napr. klubovnu, posilnovu, a pod. - aj ked len na kratky cas. Ucel to si myslim splni, haraburdy bude musiet vyhodit alebo dat inam. )
2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

U nás sa to riešilo tak, že sa to odsúhlasilo na schôdzi vlastníkov. Potom sa asi mesiac dopredu vylepil oznam, aby si to mohli ľudia vypratať /staré sporáky, skrine, dvere, ... /na plošine zadného schodišťa. Na vypratanie sa objednalo auto a platilo sa zo spoločného fondu.
Ani to nepomohlo ...prázdne miesto zostalo len pár dní.... pomaly sa plošinky zase zapĺňajú, niektorí sú v tomto nepoučiteľní...
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Zdenka 0705 Pozri príspevok
U nás sa to riešilo tak, že sa to odsúhlasilo na schôdzi vlastníkov. Potom sa asi mesiac dopredu vylepil oznam, aby si to mohli ľudia vypratať /staré sporáky, skrine, dvere, ... /na plošine zadného schodišťa. Na vypratanie sa objednalo auto a platilo sa zo spoločného fondu.
Ani to nepomohlo ...prázdne miesto zostalo len pár dní.... pomaly sa plošinky zase zapĺňajú, niektorí sú v tomto nepoučiteľní...
Urobte to takto - prvé vypratanie a odvoz zo spoločného fondu, ďalší odvoz zaplatia bordeľari.
4 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

zavolajte na kontrolu hasičov,to bude iná sranda potom....
5 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

kopretinka Pozri príspevok
zavolajte na kontrolu hasičov,to bude iná sranda potom....
Toto nie je riešenie. Hasičská inšpekcia nie je zadarmo. Odstrániť bordel budú musieť aj tak obyvatelia vchodu, pretože vlastníci bordelu väčšinou hrajú mŕtveho chrobáka. Ak ho nevypracú môžu dostať od hasičskej inšpekcie pokutu.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Ferdosondo Pozri príspevok
Toto nie je riešenie. Hasičská inšpekcia nie je zadarmo. Odstrániť bordel budú musieť aj tak obyvatelia vchodu, pretože vlastníci bordelu väčšinou hrajú mŕtveho chrobáka. Ak ho nevypracú môžu dostať od hasičskej inšpekcie pokutu.
no veď práve......nech tú pokutu od neho vymáhajú ostatní vlastníci a keď nebude chcieť zaplatiť,tak by som mu tie veci vyhádzala preč...
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

dvere otvorit, vymenit zamok, dat mu cas na vypratanie, cca 2tyzdne, ked nic, vyhodit a je pokoj
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

kopretinka Pozri príspevok
no veď práve......nech tú pokutu od neho vymáhajú ostatní vlastníci a keď nebude chcieť zaplatiť,tak by som mu tie veci vyhádzala preč...
začínajú sa kontroly po panelákoch -požiarna bezpečnosť...onedlho to vyriešite, neboj, aj s pokutami
4 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ferdosondo Pozri príspevok
Toto nie je riešenie. Hasičská inšpekcia nie je zadarmo. Odstrániť bordel budú musieť aj tak obyvatelia vchodu, pretože vlastníci bordelu väčšinou hrajú mŕtveho chrobáka. Ak ho nevypracú môžu dostať od hasičskej inšpekcie pokutu.
Akože??? U vás nebývajú protipožiarne kontroly? My ich máme každý rok.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

V našom spoločenstve si vlastníci odsúhlasili nasledovné :
- všetky veci uložené v spoločných priestoroch musia byť označené menom majiteľa a napísaný účel ( ako darovanie, ďalšie použitie, vyhodenie a pod.
- ak sú veci neoznačené, tak pri najbližšom termíne, kedy bude pristavený veľkoobjemový kontajner sa na vývesnú tabulu napíše oznam, že uskladnené a neoznačené veci budú vyhodené.
Tak sa nám za dva roky podarilo všetky nepotrebné veci vyhodiť.
Možno to niekomu aj vyhovovalo a pozeral sa na brigádujúcich ako za neho robia robotu s jeho krámami ale hlavný bol účel a máme tam poriadok.
6 0
mmmm1 mmmm1

mmmm1 je offline (nepripojený) mmmm1

Za používanie nebytových priestorov súkromne, si schváľte na schôdzi predsa sumu za nájom . Ten nájom by som dala taký, aby sa sám vysťahoval.
1 0
pansky12 pansky12

pansky12 je offline (nepripojený) pansky12

kopretinka Pozri príspevok
zavolajte na kontrolu hasičov,to bude iná sranda potom....

V našom SVB sme to riešili pomocou oznamu daným požiarným zborom, pristavením velkokapacatbňným kontajnerom pristaveným mestom a pomohlo to na 70% a každý rok potom velkokapacitné kontajnere su plné a haraburdy sa neukladajú na spoločných priestoroch.
0 0
12janci12 12janci12

12janci12 je offline (nepripojený) 12janci12

Svet je čím ďalej čudnejší. Vadí mi, že ak rozprávam spisovne, tak mi ľudia nerozumejú, že ja nerozumiem tej spúste angličtiny čo miešajú do slovenčiny, vadí mi reklama na každom kroku. Nerozumiem ľudom čo si myslia že peniaze sa "zarobia" nejakým vkladom do fondu či akcií a nie prácou. Ďakujem ľuďom čo sú ešte stále normálny a bojujú za správne veci. ...viac
U nás naukladali do chodby pred pivnice zvyšky z prestavby jadier, dvere, pokazený bycikel, garniže atď. Bolo to tam roky a nebolo toho, aby sa to dalo do poriadku. Raz, keď bol pristavený veľký kontajner, tak som všetko vyhádzal. Boli aj urazený susedia čo im čo to chýbalo, ale odvtedy tam nič nedávajú. Ak by dali, tak by som to znovu vyhodil. Na hrubé vrece hrubá záplata.......
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

12janci12 Pozri príspevok
U nás naukladali do chodby pred pivnice zvyšky z prestavby jadier, dvere, pokazený bycikel, garniže atď. Bolo to tam roky a nebolo toho, aby sa to dalo do poriadku. Raz, keď bol pristavený veľký kontajner, tak som všetko vyhádzal. Boli aj urazený susedia čo im čo to chýbalo, ale odvtedy tam nič nedávajú. Ak by dali, tak by som to znovu vyhodil. Na hrubé vrece hrubá záplata.......
Čo z toho vyplýva? Urob niečo pre ľudí zadarmo, dostaneš ešte vynadané ...klasika
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Aj u nás bude teraz pristavený veľkoobjemový konteijner. Napísala som na výťah a nástenku, že všetky veci uložené v spoločných priestoroch, ktoré nie sú označené menom a účelom ( dočasné uskladnenie, ďalšie použitie, darovanie, vyhodenie a pod.) budú vyhodené.
Zo 64 bytov sa nájdu dvaja, traja, ktorí mi s vyhadzovaním pomôžu.
A tí, ktorí na to kašlú a chceli by mať pripomienky, ta sa môžu ísť sťažovať na lampáreň. Bolo to predsa predom oznámené a boli na to upozornení.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať