Zavrieť

Porady

pracovná zmluva na dobu určitú

Dobrý deňchcela by som sa opýtať máme zamestnca ktotý bol v našej firme zamestnaný na dobu určitú už dva krát a to od 18.08.2009 - 18.08.2010 pracovný pomer jeden rok, potom od 01.02.2011-31.10.2011 praovný pomer 9mes. parag. 50i a teraz by sme ho chceli zamestnať od 15.02.2012 na dva roky parg. 50a. Chcely by som vedieť či ten zákon s účinnosťou od 1.09.2011, že sa môže zamestneť len 3krát po dobu troch rokov platí aj spetne. Teda či sa ten prví rok toho zamestnania 18.08.2009-18.08.2010 do tohto počíta. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    podobný prípad - predĺž v decembri, pôjde to podľa starého ZP
    http://www.porada.sk/t204130-opatovn...ml#post2182927

    AnnaČ je offline (nepripojený) AnnaČ

    AnnaČ
    Naša zamestnankyňa má uzatvorenú zmluvu na dobu určitú do 31.12.2012. Od 5.11.2012 je na DPN. Máme jej písomne oznámiť že jej pracovný pomer končí? A čo s odhláškami do SP a ZP?. Ako jej vystaviť EL, až po ukončení DPN?

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    nakoľko nie je pol ročná pauza, ide o opätovný PP - takže áno, rátajú sa 3 roky od prvého nástupu.

    timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

    timejka200
    prosím Vás ak robím zmlvu zamestnancovi od 19,03.2012 môže byť dátum vystavenie zmluvy aj 13,03.2012 / kedže už zmluvu dávam dopredu podpisovať alebodať tam dátum den nástupu .dakujem
    chcem sa opytat mam pracovnu zmluvu od februara 2012 do juna, a chcela by som vediet kolko mam narok na dovoelnku kedze v zmluve mam napisane ze :v zmysle ZP - 8 tyzdnov t.j. 40 dni si myslim, a vo vyplatnej paske mam napisanych 19 dni je mozne ze sa ekonomka zmylila? alebo to tak ma byt
    pracujem ako ucitelka v materksej skole

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lenka lenka lenka Pozri príspevok
    chcem sa opytat mam pracovnu zmluvu od februara 2012 do juna, a chcela by som vediet kolko mam narok na dovoelnku kedze v zmluve mam napisane ze :v zmysle ZP - 8 tyzdnov t.j. 40 dni si myslim, a vo vyplatnej paske mam napisanych 19 dni je mozne ze sa ekonomka zmylila? alebo to tak ma byt
    pracujem ako ucitelka v materksej skole
    Uveď presné dátumy trvania prac.pomeru.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lenka lenka lenka Pozri príspevok
    od 1.2. do 30.6. a pred tym som bola na dohode ale to nema asi s tym ziadny suvis
    Pri posudzovaní nárok na dovolenku ma zaujímalo, či si odpracovala celý mesiac. Máš nárok na 5/12 ročného nároku (za predpokladu, že si nebola na PN-ke a odpracovala aspoň 60 prac.dní, vrátane sviatkov).

    VieraM je offline (nepripojený) VieraM

    VieraM
    Dobrý deň,
    potrebovala by som poradiť.
    Máme zamestnanca s pracovnou zmluvou na dobu určitú. Zamestnaný od:

    1.zmluva : od 1.10. - 31.12.2010
    predĺžená: do 31.12.1012

    chceli by sme túto zmluvu predĺžiť do 31.7.2013.

    V roku 2012 to bolo možné. Ale teraz keďže zmluva bude predlžovaná vlastne od 1.1.2013 do 31.7.2013 ktorým zákonníkom práce sa budeme riadiť?
    Pretože ZP platný v r.2012 bol že zmluva môže byť na 3 roky a predlžovať sa môže 3x
    ZP v roku 2O13 hovorí že zmluva na dobu určitú môže byť na 2 roky a predlžovať sa môže 1x

    Som na pochybách ktoré ustanovenia sú v tomto prípade platné pre možnosť predlžovania zmluvy. Alebo či sa mám riadiť platným ZP ktorý bol pri prvotnej pracovnej zmluve a to r. 2010, kedy bola zmluva na dobu určitú možná max. na 2 roky a predĺžiť sa mohla len 2x.

    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VieraM Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    potrebovala by som poradiť.
    Máme zamestnanca s pracovnou zmluvou na dobu určitú. Zamestnaný od:

    1.zmluva : od 1.10. - 31.12.2010
    predĺžená: do 31.12.1012

    chceli by sme túto zmluvu predĺžiť do 31.7.2013.

    V roku 2012 to bolo možné. Ale teraz keďže zmluva bude predlžovaná vlastne od 1.1.2013 do 31.7.2013 ktorým zákonníkom práce sa budeme riadiť?
    Pretože ZP platný v r.2012 bol že zmluva môže byť na 3 roky a predlžovať sa môže 3x
    ZP v roku 2O13 hovorí že zmluva na dobu určitú môže byť na 2 roky a predlžovať sa môže 1x

    Som na pochybách ktoré ustanovenia sú v tomto prípade platné pre možnosť predlžovania zmluvy. Alebo či sa mám riadiť platným ZP ktorý bol pri prvotnej pracovnej zmluve a to r. 2010, kedy bola zmluva na dobu určitú možná max. na 2 roky a predĺžiť sa mohla len 2x.

    Ďakujem
    Predlžte ju ešte tento rok s účinnosťou od 1.1.2013.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AnnaČ Pozri príspevok
    Naša zamestnankyňa má uzatvorenú zmluvu na dobu určitú do 31.12.2012. Od 5.11.2012 je na DPN. Máme jej písomne oznámiť že jej pracovný pomer končí? A čo s odhláškami do SP a ZP?. Ako jej vystaviť EL, až po ukončení DPN?
    PP jej končí dátumom doby určitej, teda 31.12. Týmto dátumom ju aj odhlásiť z poisťovní ako zamestnanca. ZL tiež k tomuto dátumu.
    Zabudla som to oznámenie. Môžete ho dať, ale nie je to povinné.
    Naposledy upravil Tweety : 19.12.12 at 11:18

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.