Zavrieť

Porady

Daň z MV na 2012 - novela ?

Viete podat info, uz plati novela na 2012 o tom ze za auto sa bude platit DzMV na den? ci to bude odklepnute az v 12/2012? take nieco som nasla na Nete, len neviem ci je to preklep ze v decembri 2012 ci tam ma byt 1/2012 ? dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    Mirka K. Pozri príspevok
    dik za info, citam citam ale nedocitala som sa nic o "dnoch" na uhradu...ci je to tam niekde schovane...:-) ? ze plati od 1.12.12 vidim.
    Pozri § 91 :

    (7) Pri vzniku a zániku daňovej povinnosti v priebehu zdaňovacieho obdobia a ak vznikne a zanikne daňová povinnosť v jeden deň, je daňovník povinný zaplatiť pomernú časť dane v lehote na podanie daňového priznania. Pomerná časť dane sa vypočíta ako súčin jednej tristošesťdesiatpätiny a v priestupnom roku jednej tristošesťdesiatšestiny ročnej sadzby dane a počtu kalendárnych dní, v ktorých sa vozidlo používalo na podnikanie.

    Mirka K. je offline (nepripojený) Mirka K.

    Mirka K.
    dik za info, citam citam ale nedocitala som sa nic o "dnoch" na uhradu...ci je to tam niekde schovane...:-) ? ze plati od 1.12.12 vidim.

    katka1605 je offline (nepripojený) katka1605

    katka1605
    Takže pochopila som správne, že do dátumu 1.12.2012 je všetko po starom a počítajú sa celé mesiace na úhradu dane z MV?

    micuska6 je offline (nepripojený) micuska6

    micuska6
    NO TAKY GULAS SOM ESTE NEZAZILA!!!!!!!!!
    Mení sa aj vznik a zánik danovej povinnosti a ak su vyplacané cestovne nahrady za pouzivanie sukromneho auta ( uz je jedno, kto je zapisany ako drzitel) vzdy sa plati dan.
    11 mesiacov bezime v starom rezime a od 01.12.2012 podla novely? Dobre som to pochopila? Ak je to tak, tak dakujem pekne.

    Daň z MV na 2012 - novela ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.