Zavrieť

Porady

viac brigád, čo z toho vyplýva???

Dobrý deň, viete mi niekto poradiť, ako je to z daňami, ak mám 2 brigády (čiže pracujem 700 hodín). Každý zamestnávateľ mi dane platí, alebo za druhý príjem si musím ja podať daňové priznanie? Máte niekto skúsenosť s daňami aj s viac brigádami? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    podaj si žiadosť o RZD u ZĽ kde si uplatňuješ NČZD ....alebo ti obaja vystavia potvrdenie a podáš si DP FO typ A na DÚ.....

    Meichan je offline (nepripojený) Meichan

    Meichan
    2€ na hodinu u jedného. Na jedného zamestnávateľa je to 700 €. U obidvoch 1400 EUR za rok by to malo byť.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Meichan Pozri príspevok
    2€ na hodinu u jedného. Na jedného zamestnávateľa je to 700 €. U obidvoch 1400 EUR za rok by to malo byť.
    Aké preddavky na daň si zaplatil, koľko?

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    nie si povinný poda DP ani RZD.. ale určite ti bola zrážaná daň, tak ak ju chceš vrátit, ´postupuj podla prísp. 3

    Meichan je offline (nepripojený) Meichan

    Meichan
    Viem, že jeden zamestnávateľ mi dane platí, a od budúceho mesiaca budem mať ďalšiu brigádu. Tak sa chcem dopredu informovať o dani z príjmu. Na daňovom mi moc neporadili.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    ak máš viac zamestnávatelov súčasne, vyhlásenie na daň z príjmov si možeš podpísat len u jedného z nich,.. v ostatných sa ti bude všetko zdaňovat..

    na konci roka si bud bodáš DP, alebo požiadaš z-ľa, kde máš podpísané vyhlásenie o ročné zúčt. dane.. tu sa ti zrátajú všetky príjmy z dohod, odráta sa nezd. čiastka a podla príjmu sa ti prípadne časť daní vráti..

    viac brigád, čo z toho vyplýva???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.