Zavrieť

Porady

odchod do zahranicia a danove priznanie

Ahojte, vie mi niekto prosim poradit? Na Slovensku som pracovala do konca augusta 2011. Prihlasila som sa na Urad prace, socialnych veci a rodiny. V oktobri som odisla za pracou do Nemecka, prihlasila sa na Mestsky urad v Nemecku a aj na Urad prace v Nemecku a zo Slovenska som mala export davok do Nemecka. Tam som si aktivne hladala zamestnanie. V polke decembra mi koncila podpora v nezamestnanosti a presne v ten den som si nasla zamestnanie v Nemecku. Cize od cca 19.12. - 31.12. som mala v Nemecku prijem. Na Slovensko sa nemienim vratit. Mam tu uz zdravotne poistenie (na Slovensku odhlasene), dochodkove poistnenie, vsetko si platim tu. Chcem sa preto opytat, co s danovym priznanim. Niekto mi povedal,ze si mam tu v Nemecku poziadat o vratenie dane, mam rocne zuctovanie (za mesiac december) od nemeckeho zamestnavatela a niekto, ze to musim priznat na Slovensku. Trvaly pobyt mam stale na SK, ale vsetko si platim tu v Nemecku. Neviem teda, co robit. Ci na Slovensku podat danove priznanie len za mesiace 1 - 8/2011 a za 12/2011 mam podat danove priznanie tu v Nemecku, alebo co robit... Viete mi prosim poradit? DAKUJEM vopred!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaV je offline (nepripojený) JankaV

    JankaV
    Podľa mňa si rezident SR a musíš podať DP na Slovensku z celosvetových príjmov. Ak si bola v nemecku zdaňovaná, tak príjem uvedieš v DP ale nezdaňuješ, ideš podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, čl. 22 alebo čl 23, nemám po ruke.

    shelter je offline (nepripojený) shelter

    shelter
    JankaV Pozri príspevok
    Podľa mňa si rezident SR a musíš podať DP na Slovensku z celosvetových príjmov. Ak si bola v nemecku zdaňovaná, tak príjem uvedieš v DP ale nezdaňuješ, ideš podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia, čl. 22 alebo čl 23, nemám po ruke.
    Dakujem! Takze, ak tomu spravne rozumiem, na SK podam danove priznanie, kde uvediem, prijem v DE, nezdanim a v DE podam tiez danove priznanie a tu zdanim? Ci? Lebo bola som na financnom urade v DE a tam mi dali vela tlaciv na vyplnenie, ze im to staci do maja...A ked budem vyplnat tlacivo v DE, tak tu mam zase uviest prijem na SK? Mam v tom uprimne gulas ((

    lulecko je offline (nepripojený) lulecko

    lulecko
    ja mam podobny pripad.... Od septembra 2011 do januara 2012 som pracovala v Nemecku, riadne platila dane a vsetko ostatne. Danove priznanie za 2011 som podala na Slovensku a dane z Nemecka som nezdanila. No uz som spat na Slovensku a pracovnicka na DU v Nemecku mi nedala ziadne papiere na danove priznanie. Viete mi niekto poradit stranku kde by som si mohla vytlacit tlaciva a urobit si danove priznanie 2011 za Nemecko a poslat na DU postou prosim? Dakujem za info...

    odchod do zahranicia a danove priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.