Zavrieť

Porady

DPH zo služby zo zahraničia a Daňové priznanie

Dobrý deň,

som neplatca dane, osoba registrovaná podľa §7 - v apríli som prijal službu z Čiech (aktivácia registrácie na webstránke) a v máji som preto podal Daňové priznanie z DPH a uhradil DPH.

V priznaní pre DPH som označil "osoba povinná podať daňové priznanie podľa §78 ods. 3,4 a 9 zákona". Som presvedčený že som urobil správne (nakoľko §78 ods. 3 hovorí o neplatcovi, ďalej odkaz na §69 ods. 3 a následne §15 ods. 1), lenže dnes mi telefonovala úradníčka z DÚ že som urobil chybu a ona to (bez akejkoľvek predchádzajúcej konzultácie so mnou) opravila na "iná osoba registrovaná pre daň" a to napriek tomu že ani nevie z čoho som tú DPH platil...

Mohlo by mi to byť jedno nakoľko ja mám orazítkované potvrdenie že som úradu odvzdal tlačivo vyplnené tak ako som to pôvodne urobil (a pokiaľ som urobil chybu nemám problém s tým niesť právne následky - pokuty apod.), lenže vadí mi tento bohorovný prístup nakoľko táto úradníčka mi včera tvrdila viacero neprávd ktoré som jej pri osobnom styku na mieste dokázal a vyvrátil, a teraz mi zase telefonicky tvrdila že som zaškrtol inú kolonku ako som mal (pričom ona nevie kvôli čomu som podal toto priznanie) a ona preto nemohla nájsť toto DP v počítači (čo je samozrejme opäť klamstvo, nakoľko táto kolonka je súčasťou titulnej strany vyhlásenia o podaní písomnosti elek. formou, ktorú som do 5tich dní - podľa predpisov - odovzdal na podateľni DÚ a včera ju vytiahla zo svojich spisov keď som si vyžiadal aby mi tam ukázala čo mi malo údajne chýbať - ukázalo sa že nič, prirodzene...).

Preto sa chcem poradiť či moje pôvodne vyplnené tlačivo (tj. "podľla §78...") bolo správne - ale aj keby nebolo vyplnené správne, je vôbec možné aby úradník takto svojvoľne menil údaje bez môjho súhlasu? S ňou som to už prebrať nemohol nakoľko telefónom údaník môže tresknúť keď mu dokážete klamstvo.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  betka je offline (nepripojený) betka

  betka
  MAli ste zaškrnúť iná osoba registrovaná pre daň, vy ste registrovaný podľa par.7. Služba v zmysle 15/1

  Ak ste zaškrtli: osoba povinná podať DP podľa 78/3,4,9, boli by ste osobou, kt. nie je registrovaná podľa par. 4-7. To znamená, že by ste neboli registrovaný napr. podľa 7, 7a, a prijali ste službu ako ZO od inej ZO z iného ČŠ:
  - napr. práce na Vašej nehnuteľnosti 16/1, presun DP (do DP by ste písali r.č.)

  DPH zo služby zo zahraničia a Daňové priznanie

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.